Okropny trend na YouTube bije rekordy popularności!

Agnieszka

Newsy

22.06.2022 9:54

Okropny trend na YouTube bije rekordy popularności!

Po raz kolejny polscy youtuberzy wymyślili żenujący challenge, który mimo, że jest dość kontrowersyjny, bije rekordy wyświetleń. Na czym polega?

Nie od dziś wiadomo, że obecnie żyjemy w świecie, gdzie trendy wyznaczane są przez influencerów bądź youtuberów. Moda na challange wciąż trwa, a osoby zarabiające na filmikach w sieci prześcigają się w pomysłach, by zdobyć jak najwięcej wyświetleń. Tym razem youtuberzy wymyślili żenujący trend, który polega na … byciu bezdomnym przez 24 h.

Wiele wskazuje na to, że trend na bycie bezdomnym nie jest już nowością, bo podobne pojawiały się w ubiegłych latach, jednak dopiero teraz zyskały taką popularność. Jednym z vlogerów, który zdecydował się poczuć jak bezdomny był Szumciak. Jego filmik, na którym pokazywał jak chodzi po śmietnikach, śpi na dworcu, ma aktualnie ok. 135 tysięcy wyświetleń:

„Największy element, z którym się trzeba zmierzyć, to okropna nuda. To jest taka nuda, że po prostu blokuje ci umysł i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Ja kompletnie nie mam pojęcia, co ze sobą zrobić. Chodzę wśród śmietników. (...) Problemem jest też ta niemoc zadzwonienia do kogoś. Zawsze jak się nudzę, to wyciągam telefon, odpalam YouTube, coś tam sobie obejrzę, a jak nie, to po prostu dzwonię po znajomych.” – mówił Szumciak.

Na podobny pomysł wpadli także youtuberzy z kanału Sitr0x, których filmik, nagrany został bardziej w charakterze filmiku podróżniczego. Dzień spędzili na rowerach a posiłek zjedli w Mc’Donaldzie, gdzie za wcześniej zebrane punkty kupili hamburgery. Ich największych wyzwaniem okazało się jednak poszukiwanie darmowej toalety. Dzieło Sitr0x już dzień po premierze prześcignęło w wyświetleniach filmik Szumciaka (138 tysięcy wyświetleń).

Kolejnym youtuberem, który zdecydował się na jeden dzień zostać bezdomnym był Jawor. Jego filmik w ciągu kilku dni został wyświetlony pół miliona razy! YouTuber między innymi zbierał butelki, pił wodę zdrojową, spał w parkingu podziemnym, czy chwalił się tym, że udało mu się znaleźć 50 groszy w parkomacie. Udał się także do galerii, gdzie za małe wyzwania (np. zrobienie pompek i zdjęcia) otrzymywał drobne od swoich fanów.

„Powiem wam szczerze, że mega dziwnie się czuję. Z jednej strony jest to fajne uczucie, bo chodzę sobie bez celu, nie mam żadnych obowiązków, czas mega wolno płynie, a z drugiej strony czuję się fest dziwnie, bo nie mam żadnego celu. Od około 5 lat moje życie opiera się właśnie celach: każdego dnia wstaję rano i już wiem, co będę robił. Nie pamiętam kiedy miałem taki dzień, że wstałem i nic nie robiłem. Po prostu miałem całkowicie wolne i mogłem robić z czasem, co tylko chciałem.” – relacjonował Jawor.

Co ciekawe, opinie internautów odnośnie nowego trendu są bardzo podzielone. Wielu uważa, że to co zrobił m.in. Jawor jest pouczające i dzięki temu można docenić to, co się aktualnie ma. Jednakże wśród komentarzy znalazło się też sporo słów pogardy dla pomysłu YouTuberów.

A Wy, co sądzicie o nowym trendzie na YouTubie?