Jarosław Kaczyński złożył rezygnację. Wiadomo, kto zastąpi go w rządzie

Ewelina
Newsy
21.06.2022 9:29
Jarosław Kaczyński złożył rezygnację. Wiadomo, kto zastąpi go w rządzie

We wtorkowy poranek media zelektryzowała wiadomość o decyzji szefa PiS. Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził, że złożył rezygnację z funkcji Wicepremiera i dodał, kto go zastąpi go w rządzie.

O tym, że Jarosław Kaczyński rozważa odejście z rządu mówiono od pewnego czasu. We wtorkowy poranek PAP podało, że prezes partii Prawo i Sprawiedliwość podjął już ostateczną decyzję, a rezygnacja została przyjęta przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Prezydenta Andrzeja Dudę.

Kaczyński odchodzi z Rządu

Jarosław Kaczyński potwierdził, że rezygnuje z funkcji Wiceprezesa i przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

„Nie jestem już w rządzie, premier Mateusz Morawiecki oraz - z tego co wiem - prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację” - poinformował szef PIS

Polityk dodał także, kto zajmie jego miejsce. 

„Nie jest już właściwie tajemnicą, że to ma być Szef Mona Mariusz Błaszczak.”  „To jest całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji w jakiej jesteśmy, takie połączenie ma bardzo duże zalety”

Jak poinformował Kaczyński, o tym kiedy nastąpi powołanie Błaszczaka, zdecyduje Pałac Prezydencki.

Zdjęcie Jarosław Kaczyński złożył rezygnację. Wiadomo, kto zastąpi go w rządzie #1
Autorstwa Gov.pl, CC BY 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=96251278

Plany Jarosława Kaczyńskiego 

Chociaż Jarosław Kaczyński podjął decyzję o odejściu z rządu, nie rezygnuje całkowicie z polityki. Szef PiS postanowił skupić się głównie na partii i kolejnych wyborach. Kaczyński nie ukrywa, że po raz kolejny chce uzyskać dobry wynik wyborczy, aby sprawować władzę przez kolejną kadencję.

„To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się ten czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy” - dodał

Jarosław Kaczyński został Wicepremierem 6 października 2020 roku. Po 20 miesiącach piastowania tej funkcji i wykonywania obowiązków przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych podjął decyzję o rezygnacji.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną