Paweł Kukiz ostro o wyroku dla Beaty Kozidrak. “To jest kpina!”

Agnieszka

Newsy

11.05.2022 10:24

Paweł Kukiz ostro o wyroku dla Beaty Kozidrak. “To jest kpina!” źródło okładki: Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?c

Paweł Kukiz w programie “Gość Wydarzeń” w Polsacie wypowiedział się na temat wyroku, jaki usłyszała Beata Kozidrak za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Bez ogródek powiedział, co o tym sądzi.

Przypomnijmy, że Beata Kozidrak niedawno usłyszała wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu.

Piosenkarka została skazana przez sąd na karę grzywny w wysokości 50 tys. zł (200 stawek dziennych po 250 zł), świadczenie pieniężne w wysokości 20 tys. zł na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Paweł Kukiz o uzasadnieniu wyroku dla Beaty Kozidrak

Paweł Kukiz w programie “Gość Wydarzeń” rozmawiał między innymi o reformie sądowniczej, jakiej dokonał Zbigniew Ziobro. Przy okazji wspomniał o uzasadnieniu wyroku Beaty Kozidrak. Okazuje się bowiem, że największe kontrowersje wzbudza fakt, iż sędzia prowadząca postępowanie piosenkarki w uzasadnieniu wyroku napisała, że fakt dorobku artystycznego Beaty Kozidrak jest okolicznością łagodzącą. 

"Reforma sądów, która poszła w takim kierunku, że jakaś sędzina w uzasadnieniu wyroku w sprawie pani Beaty Kozidrak twierdzi, że okolicznością łagodzącą jest jej dorobek artystyczny i to jest kpina" — powiedział.

Prowadzący postanowił więc zapytać Kukiza o to, czy nie jest dla Beaty Kozidrak zbyt okrutny, na co polityk odpowiedział:

Nie jestem okrutny wobec Beaty Kozidrak. Jeżeli ktoś ma problem, to stara się coś z tym fantem zrobić” - stwierdził Paweł Kukiz. 

Dodał też, że jego zdaniem Izba Dyscyplinarna powinna zostać w Polsce zlikwidowana, ponieważ nie działa tak, jak powinna. Stwierdził, że dzięki temu otworzy się dla Polski droga do otrzymania pieniędzy unijnych.

“Gdyby Izba Dyscyplinarna działała, to sędzia, która w uzasadnieniu wyroku twierdzi, że pijak za kierownicą ma dorobek artystyczny i to jest okoliczność łagodząca, byłaby zdyscyplinowana” - podsumował Kukiz.