5 rzeczy, które zniszczą nawet najbardziej udany związek

Katarzyna

Związki

24.01.2022 22:07

5 rzeczy, które zniszczą nawet najbardziej udany związek

Nawet najmocniejszy związek może się rozpaść, jeśli zagości w nim tych 5 rzeczy.

Zdjęcie 5 rzeczy, które zniszczą nawet najbardziej udany związek #1

Związki i pary 

Nie ma przepisu na idealny związek i raczej taki związek nie istnieje. Każda para ma swoje zachowania i przyzwyczajenia. Nie ma pary bez wad, a tylko z samymi zaletami. Związki nie opierają się tylko na miłości, ale również na zaufaniu i rozmowie. Niestety nawet najsilniejszy związek czeka rozpad, jeśli wkradnie się do niego tych 5 rzeczy.

1) Obojętność 

Żaden związek nie przetrwa, jeśli będziemy traktować drugą osobę jak powietrze. Brak rozmów, wspólnego spędzania czasu czy zainteresowania wobec drugiej osoby, to przysłowiowe „gwoździe do trumny” w związku. Zamiast wspólnie spędzać czas, każda z połówek spędza go osobno lub w swoim towarzystwie, wtedy drogi zaczynają się powoli rozchodzić, co ostatecznie często doprowadza do rozpadu.

2) Rozmowy o związku poza związkiem

Od czasu do czasu każda osoba musi o swoim związku porozmawiać z kimś innym niż partner. Jest to zrozumiałe, jednak nie należy robić tego nagminnie i cały czas. Problemy związkowe powinny być rozwiązywane między partnerami, a nie z postronnymi ludźmi. Odsuwanie się od partnera podczas problemów zamiast z nim rozmowa, może sprawić, że nic dobrego z tego nie wyniknie. Wszelkie problemy powinny być omawiane między partnerami w pierwszej kolejności.

3) Wypominki

Każdy z nas jest tylko człowiekiem, który popełnia błędy i może zrobić coś niedobrego. Bycie w związku powinno dawać wsparcie, każdej ze stron, a nie podcinać skrzydła, poprzez wypominanie dawnych błędów i porażek. Dawne grzechy i winy powinny zostać wybaczone i zapomniane, a nie „wywlekane” na powierzchnię przy każdej kłótni. Nawet najmocniejszy związek rozpadnie się, jeśli jedna ze stron będzie stale pokutować za swoje błędy z przeszłości.

Zdjęcie 5 rzeczy, które zniszczą nawet najbardziej udany związek #2

4) Krytykowanie znajomych i rodziny

Żaden związek nie wytrzyma długo, jeśli będziemy stale krytykować znajomych i rodzinę partnera. Wiadomo, że rodziny się nie wybiera, a co więcej, to ona sprawia, że nasz partner jest taki, a nie inny. Oczernianie, wytykanie wad czy negowanie sposobu życia nie jest wróży nic dobrego dla związku. Można nie popierać czyjegoś zachowania, jednak nie powinno się go oceniać. Każdy z nas będzie bronił swojej rodziny i jej przekonań, a stawianie jej w złym świetle nie sprawi, że dana osoba się zmieni czy zmieni stosunek do swoich znajomych. Wręcz przeciwnie może postawić rodzinę wyżej niż nas i zakończyć związek. 

5) Udawanie

Jednym z aspektów, które mogą zrujnować nawet najsilniejszy związek, jest udawanie. Udawać można przed samym sobą, że jesteśmy szczęśliwi w tym związku lub przed innymi, że nasz związek to sielanka. Udawać można również przed partnerem, że jesteśmy inną osobą. W którąkolwiek stronę by się nie udawało, to prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, co może skończyć się tragicznie. Niczego nie powinno ukrywać się w związku, a już tym bardziej swoich uczuć i przekonań. Życie w kłamstwie czy udawanej bańce, nigdy nie kończy się pozytywnie.