Pozornie nieszkodliwe zachowania, które mogą zniszczyć związek

Patrycja
Newsy
16.12.2020 18:37
Pozornie nieszkodliwe zachowania, które mogą zniszczyć związek

Każdy związek przechodzi lepsze i gorsze chwile. Czasem zdarza się, że nawet pozornie nieszkodliwe zachowania, które często się powtarzają, mogą wywołać poważny kryzys, a nawet zniszczyć związek. Sprawdź, co może zepsuć relację.

Te zachowania mogą zniszczyć związek

Nawet z pozoru nieszkodliwe sytuacje i zachowania, które często powtarzają się w związku, w końcu mogą doprowadzić do poważnego kryzysu, a nawet zniszczyć relację. Dowiedz się, które z nich są najgorsze.

Zdjęcie Pozornie nieszkodliwe zachowania, które mogą zniszczyć związek #1

Brak czasu dla partnera

Praca, nauka, obowiązki domowe sprawiają, że wszyscy cierpią na brak czasu. Żyjemy w ciągłym biegu, przytłoczeni obowiązkami i napiętymi terminami. W tym chaosie musimy postarać się znaleźć nieco czasu dla swojego partnera. Gdy nie będziemy poświęcać mu uwagi, bardzo szybko poczuje się pominięty, osamotniony i ignorowany. Postarajcie się chociaż raz w tygodniu zrobić coś wspólnie: romantyczna kolacja przy świecach, relaksująca kąpiel we dwoje, czy masaż podtrzymają zainteresowanie w związku.

Zdjęcie Pozornie nieszkodliwe zachowania, które mogą zniszczyć związek #2

Pieszczotliwe przezwiska

Pieszczotliwe przezwiska, które nadają sobie wzajemnie partnerzy to słodki i uroczy element związku. Jednak zwracanie się do siebie w ten sposób przy innych, może przeszkadzać i zawstydzać. „Misiaczek”, „Grubasek”, „Kluseczka” mogą denerwować partnerów i wprawiać ich w zażenowanie. Lepszym wyborem jest mówienie tak do siebie tylko we własnym towarzystwie.

Ośmieszanie partnera

Opowiadanie o słabościach partnera, zwłaszcza w towarzystwie innych osób, nie jest dobrym pomysłem. Możesz przez to zranić jego uczucia, zawstydzić go i ośmieszyć. Niektóre historie, nawet te, które wydają się zabawne, powinnaś zachować dla siebie. Partner niekoniecznie może chcieć się nimi dzielić z innymi.

Zdjęcie Pozornie nieszkodliwe zachowania, które mogą zniszczyć związek #3

Krytykowanie przy innych

Partner przestał Cię chwalić i prawić komplementy. W towarzystwie staje się złośliwy, uszczypliwy i sarkastyczny. Docina Ci i krytykuje, nie liczy się z Twoim zdaniem i opinią. Takie zachowania sprawiają, że czujesz niedoceniania i zraniona.

Przesadna zazdrość

Choć zazdrość to naturalne uczucie, które występuje w związku i niemal każdy z nas go doświadczył, to czasem zdarza się przejmuje nad nami kontrolę. Zaczynamy obsesyjnie sprawdzać i kontrolować partnera, mamy do niego pretensje, wypytujemy, szpiegujemy i urządzamy karczemne awantury… na dłuższą metę, to może zrujnować nasz związek!

Zdjęcie Pozornie nieszkodliwe zachowania, które mogą zniszczyć związek #4

 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną