Masz te nietypowe objawy? To może świadczyć o problemach z kręgosłupem.

Patrycja

Zdrowie

04.01.2022 22:15

Masz te nietypowe objawy? To może świadczyć o problemach z kręgosłupem.

Siedzący tryb życia, brak ruchu, nadwaga, to wszystko sprzyja problemom z kręgosłupem. Sztywna szyja, zgarbienie i bolące plecy to znak, że najwyższa pora zadbać o swój kręgosłup. Poznaj inne nietypowe objawy problemów z kręgosłupem.

Zdjęcie Nietypowe znaki, że Twój kręgosłup wysiada #1

Nietypowe objawy problemów z kręgosłupem

Problemy z kręgosłupem nie zawsze dają typowe i jednoznaczne objawy. Czasem przez długi okres nie wiemy, co się dzieje, a swoje dolegliwości przypisujemy zmęczeniu, przepracowaniu lub innym schorzeniom. To może być mylące i sprawiać, że szukamy pomocy nie tam, gdzie powinniśmy lub nieskutecznie leczymy się na własną rękę.

Oto nietypowe znaki, że Twój kręgosłup wysiada

Ból głowy

Ból głowy może wynikać z wielu różnych przyczyn. To powszechna dolegliwość, która może pojawić się na skutek zmian ciśnienia atmosferycznego, stresu lub wahań hormonalnych. Ból głowy może być także spowodowany nieprawidłową postawą ciała. Wtedy dochodzi do ucisków i zaburzeń krążenia, przeciążenia mięśni podpotylicznych, szyi i karku. Często wiąże się to z zawrotami głowy.

Ból menstruacyjny

Także ból, który towarzyszy co miesięcznemu krwawieniu może być związany z dolegliwościami z kręgosłupem. Kobiety często skarżą się na ból podczas miesiączki, który promieniuje aż do pleców, ale rzadko zwracają uwagę na odwrotny mechanizm. Na bolesne miesiączki często skarżą się kobiety z lekko skręconą miednicą lub problemami z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, czy stawem biodrowo-krzyżowym.

Drętwienie i mrowienie kończyn

Każdy z nas w swoim życiu niejednokrotnie doświadczył drętwienia i mrowienia kończyn. Nie wszyscy jednak wiedzą, że czasem może być to objawem neurologicznym ze strony odcinka szyjnego kręgosłupa. Świadczy o tym to, gdy mrowienie promieniuje do łokci i barków, a chwyt ręki jest osłabiony.

Ucisk w klatce piersiowej

Zdarza się, że problemy z kręgosłupem przypominają kłopoty z sercem. Ucisk w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem, duszności, a nawet ból przypominający ten podczas zawału, to wszystko może tak naprawdę być wynikiem złej pozycji ciała. Jeśli zbyt długo się pochylamy lub mamy skoliozę, możliwe że doszło do uszkodzenia zakończeń nerwowych w odcinku piersiowym kręgosłupa.

Zaparcia

To może wydawać się niespotykane, ale zdarza się, że zaparcia wiążą się z problemami z kręgosłupem. Perystaltyka w układzie pokarmowym może zostać zaburzona na skutek przeciążenia odcinka lędźwiowego lub urazów, na przykład: wypadnięcia lub poluzowania dysku. Wówczas może dochodzić do wzdęć, zaparć oraz objawów, które przypominają zapalenie wyrostka robaczkowego.