Jak wrócić do formy po świętach?

Patrycja

Dieta i żywienie

19.12.2021 20:39

Jak wrócić do formy po świętach?

Grudzień to miesiąc pełen pokus. Wiele osób podczas świąt przestaje kontrolować swoją dietę i pozwala sobie na znacznie więcej. Brak aktywności, leniuchowanie i ciągłe jedzenie przysmaków, z łatwością może doprowadzić przybrania na wadze. Dowiedz się, jak wrócić do formy po Bożym Narodzeniu?

Zdjęcie Jak wrócić do formy po świętach? #1

Jak wrócić do formy po Bożym Narodzeniu?

Podczas świąt przede wszystkim nie wolno wpaść w wir jedzenia wszystkiego, co wpadnie nam w ręce, w dowolnej ilości. Jeśli jesz coś kalorycznego, zachowaj umiar.

Staraj się też nie otwierać co chwilę lodówki i nie sięgać bezustannie po świąteczne smakołyki.

W czasie świąt wcale nie musisz biesiadować przez wiele godzin przy stole i nieustannie się opychać przysmakami.

Zwracaj uwagę na porcje i staraj się nakładać na talerz mniej. W zamian za to będziesz mogła spróbować wszystkiego.

Jeśli w okresie świątecznym za bardzo sobie pofolgowałaś, nie karz się od razu detoksem, restrykcyjną dietą i intensywnymi ćwiczeniami. Opracuj konkretny i możliwy do realizacji plan działania. Pozwól swojego organizmowi przyzwyczaić się do zmian.

Po świętach postaraj się stosować przez kilka dni dietę lekkostrawną, która pozwoli powrócić żołądkowi do normalnego funkcjonowania.

 

Zdjęcie Jak wrócić do formy po świętach? #2

Zadbaj o mikroflorę jelitową, włączając do diety świeże owoce, warzywa, błonnik oraz kiszonki.

Po świętach staraj się unikać cukrów prostych, to pozwoli powrócić do równowagi gospodarce insulinowej.

Pozbądź się wody nagromadzonej w organizmie. Ogranicz ilość soli w diecie, do codziennego menu włącz produkty bogate w potas i białko.

Nie zapominaj o nawadnianiu, pij dużo wody- co najmniej 1,5 – 2 litra płynów dziennie. Sięgaj po naturalne diuretyki, które stymulują nerki do pracy i wydalania większej ilości wody z organizmu. Należy do nich: kawa, herbata, pokrzywa, czy skrzyp polny.

Nie zapominaj o ćwiczeniach. Tylko ruch w połączeniu z dietą pozwoli Ci zrzucić nadprogramowe kilogramy. Nawet umiarkowana aktywność fizyczna pozwoli Ci wrócić do formy.

Optymalnie byłoby, gdybyś ruszała się co najmniej trzy razy w tygodniu, przez co najmniej godzinę. Tkankę tłuszczową najszybciej pomoże Ci spalić trening interwałowy lub cardio. Możesz też pływać, biegać lub wyjść na zimowy spacer lub wycieczkę do pobliskiego lasu. Zabrać dzieci na sanki lub odśnieżyć chodnik przed domem. Każdy rodzaj aktywności fizycznej pomoże w powrocie do formy po świętach!