Jak nie przytyć w święta, jedząc bez wyrzeczeń?

Patrycja

Dieta i żywienie

18.12.2021 19:28

Jak nie przytyć w święta, jedząc bez wyrzeczeń?

Święta wcale nie muszą wiązać się z dodatkowymi kilogramami. Dzięki tym wskazówkom będziesz jeść wszystko, na co masz ochotę, a nie przytyjesz!

Zdjęcie Jak nie przytyć w święta, jedząc bez wyrzeczeń? #1

Jak nie przytyć w święta, jedząc bez wyrzeczeń? Poznaj kilka wskazówek!

  • Pamiętaj, że nawet trzy dni świątecznego obżarstwa nie sprawią, że znacząco przytyjesz. Ale jeśli nie będziesz unikać poza świątecznych pokus na co dzień, to na pewno się tak stanie.
  • Grudzień to miesiąc pełen pokus, staraj się unikać niezdrowych przekąsek, nie otwieraj co chwilę lodówki w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia. W razie napadu głodu, miej pod ręką zdrowe przekąski: warzywa, orzechy, suszone owoce.
  • Pomyśl, co najbardziej rujnuje Twoją dietę i postaraj się to wyeliminować. Słodycze, jarmarczne przekąski, świąteczne potrawy, a może alkohol? Jeśli jesz coś kalorycznego, zachowuj umiar. Staraj się unikać żywności wysoko przetworzonej, za dużej ilości soli i cukru.
  • Jedz wszystko, ale zwracaj uwagę na porcje. Spożywaj mniejsze porcje, około 4-5 razy dziennie. Podczas świąt wcale nie musisz biesiadować przez wiele godzin przy stole i nieustannie się opychać przysmakami.
  • Zadbaj o to, by Twoja codzienna dieta, poza świątecznymi produktami, zawierała też zdrowsze dania. Nie unikaj świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, chudego mięso i ryb. Jedz produkty przyspieszające metabolizm: ostre przypraw, imbir, kurkumę. Zażywaj błonnik, chrom, magnez i wapń.Zdjęcie Jak nie przytyć w święta, jedząc bez wyrzeczeń? #2
  • Regularnie nawadniaj organizm, pij dużo wody- co najmniej 1,5 -2 litry dziennie. Sięgaj też po świeżo wyciskane soki owocowe, ziołowe herbaty i napary. Zrezygnuj ze słodkich, gazowanych napojów i dużej ilości alkoholu.
  • Nawet umiarkowana aktywność fizyczna pozwoli Ci w grudniu nie przytyć. Staraj się ruszać co najmniej trzy razy w tygodniu, przez co najmniej godzinę.
  • Nie lubisz sportu? Nic nie szkodzi! Wyjdź na zimowy spacer lub wycieczkę do pobliskiego lasu. Wystarczy, że kilka razy w tygodniu wybierzesz spacer zamiast jechać do pracy lub na zakupy samochodem czy autobusem. Podczas zakupów w galerii zamiast z ruchomych schodów, korzystaj ze zwykłych. Odśnież podwórko, chodnik lub samochód, a świąteczne porządki wykonuj energicznie, to wszystko z powodzeniem zastąpi trening cardio.
  • Podczas Bożego Narodzenia spędzaj aktywnie czas z rodziną. Odejdź od świątecznego stołu i wybierzcie się na wspólny spacer, urządźcie bitwę na śnieżki, wyjście na sanki, czy kulig.