Jak pozbyć się worków pod oczami?

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Worki pod oczami to dość powszechnie występujący problem. Często ignorujemy go bowiem tłumaczymy sobie, że jest zupełnie normalny i nieunikniony. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym pozbędziemy się problemu. 

Jakie mogą być przyczyny worków pod oczami? W jaki sposób pozbyć się tego kłopotu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Zdjęcie Jak pozbyć się worków pod oczami? #1

Worki pod oczami- przyczyny

Worki pod oczami to problem, który nie zawsze jest zależny od nas. Duże znaczenie mają w tym przypadku nasze geny. Jeśli regularnie dochodzi do sytuacji, w których zarywamy noce, spożywamy alkohol, sięgamy po papierosy, a także nie dbamy o dietę, wówczas prawdopodobieństwo wystąpienia wcześniej wspomnianego problemu zwiększa się. Pamiętajmy o tym, że wraz z wiekiem ilość elastyny i kolagenu zmniejsza się, a to oznacza, że napięcie mięśni wokół oka jest słabsze, co prowadzi do powstania nieestetycznego efektu wizualnego. Przyczyną worków pod oczami może być również niedobór witamin, niehigieniczny tryb życia, regularne solarium bądź kąpiele słoneczne. 

W jaki sposób pozbyć się worków pod oczami?

Jeśli w odpowiedni sposób zadbamy o skórę naszej twarzy, możliwe jest pozbycie się worków pod oczami. Interesujące i skuteczne porady przedstawiamy w dalszej części artykułu. Stosując się do nich, możemy liczyć na zminimalizowanie problemu. 

Skorzystaj ze specjalnych kosmetyków

Jednym ze sposobów na eliminację worków pod oczami jest skorzystanie ze specjalnych kosmetyków. Jeśli chcemy pozbyć się opuchlizny, warto zdecydować się na lekkie żele, które mają działanie odświeżające i chłodzące. Rozwiązaniem wydają się być także kremy, które mają na celu pobudzenie krążenia limfy i krwi. Specjaliści zalecają kosmetyki, które w składzie posiadają witaminę C, witaminę K, kofeinę, wyciąg z pietruszki bądź arniki. Jeśli szukamy sposobu, który zapewnia błyskawiczny efekt, możliwe jest skorzystanie z serum pod oczy.

Masażer pod oczy- skuteczny sposób na pozbycie się worków pod oczami?

Kolejnym skutecznym sposobem jest użycie masażera pod oczy. W praktyce jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które charakteryzuje się stosunkowo łatwą budową. Jego zadaniem jest wygładzenie skóry, a także przywrócenie jej witalności. Masaż obejmuje powierzchowne warstwy, w konsekwencji następuje lepsze ukrwienie, a także pobudzenie krążenia. W efekcie możemy liczyć na likwidację zmarszczek wokół oczu, a także na redukcję cieni i obrzęków.

Płatki pod oczy

Płatki pod oczy to w praktyce specjalnie zaprojektowane maseczki, dzięki którym możliwe jest szybkie poprawienie wyglądu skóry pod oczami. Ich działanie zależy od tego, na jaki skład się zdecydujemy. Najczęściej produkt ten używany jest dwa-trzy razy w tygodniu. W jaki sposób go stosować? Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy nakładamy produkt pod oczy i oczekujemy określoną ilość czasu. Wyróżnić możemy kilka rodzajów płatków. Do najchętniej stosowanych zalicza się płatki z kwasem hialuronowym, kolagenem czy też śluzem ślimaka. Te pierwsze charakteryzują się tym, że dają natychmiastowe ukojenie dla zmęczonych okolic oczów, a także nawilżają te rejony, co w konsekwencji prowadzi do spłycenia zmarszczek.

Domowe sposoby na worki pod oczami

Istnieje także kilka domowych sposobów, które mogą okazać się równie skuteczne. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być schłodzone łyżeczki bądź zimny kompres. Dzięki nim zwężają się naczynia limfatyczne. Zalecany czas oczekiwania powinien wynosić około 10 minut. Innym sposobem są woreczki z herbatą. Należ je ogrzać w ciepłej wodzie, a następnie przyłożyć do opuchlizny. Popularnością cieszy się także okład z plastrów ziemniaka. Posiada dużą ilość potasu, który to może skutecznie zmniejszyć opuchliznę i zredukować worki pod oczami.

Agnieszka

true

Polecane