Jak radzić sobie z opuchlizną oczu?

Patrycja

Uroda

03.07.2020 18:16

Jak radzić sobie z opuchlizną oczu?

Ciężki poranek po imprezie? Cierpisz na alergię i pyłki Cię podrażniają? A może po prostu nie mogłaś zasnąć? Wszystko to sprawia, że rano możesz obudzić się z opuchniętymi oczami. Poniżej przedstawimy skuteczne sposoby, aby sobie z tym poradzić!

Zdjęcie Jak radzić sobie z opuchlizną oczu? #1

Opuchnięte oczy mogą utrudnić funkcjonowanie, często sprawiają ból, dyskomfort i nie wyglądają estetycznie. Poznaj proste sposoby na radzenie sobie z opuchlizną!

Co na opuchnięte oczy?

Masaż kostkami lodu

To bardzo skuteczna i szybka metoda na pozbycie się opuchlizny oczu. Weź dwie kostki lodu i przyłóż je do powiek. Zacznij je delikatnie masować skórę wokół oczu, pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem mocno ich nie przyciskać. Po kilku minutach poczujesz ulgę, a opuchlizna zniknie.

Zdjęcie Jak radzić sobie z opuchlizną oczu? #2

Plasterki ogórka

Ogórek to warzywo o wielu cennych właściwościach. Działa kojąco, przeciwbólowo i zmniejsza obrzęki. W walce z opuchlizną oczu najlepiej sprawdzi się schłodzony ogórek. Pokrój go na cienkie plasterki i na kilku minut połóż je na powiekach. Dzięki dużej zawartości wody i witaminy C, ogórek nawilży skórę i błyskawicznie ją odżywi.

Zdjęcie Jak radzić sobie z opuchlizną oczu? #3

Płatki pod oczy

Hydrożelowe, kolagenowe, węglowe płatki pod oczy to błyskawiczny ratunek i skuteczny sposób na zmniejszeni opuchlizny oczu. Płatki zmniejszają cienie pod oczami, nawilżają i napinają skórę. Działają intensywniej od kremów i maseczek, ich aplikacja jest łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Możesz je kupić w każdej drogerii i aptece. Najczęściej w ich skład wchodzi kolagen, kwas hialuronowy, witaminy B, C i E, liczne składniki mineralne oraz wyciągi z ziół i owoców. Płatki odświeżają skórę, redukują opuchliznę oczu i przynoszą natychmiastową ulgę.

Zdjęcie Jak radzić sobie z opuchlizną oczu? #4

Jeśli zdarza Ci się obudzić z opuchniętymi powiekami, warto wypróbować jeden z powyższych sposobów. To szybki i prosty ratunek na opuchliznę i oznaki zmęczenia.