Małgorzata Rozenek prosto ze szczepienia. "Nie zapraszam do dyskusji" w komentarzach i tak zawrzało.

Martyna

Lifestyle

01.12.2021 16:08

Małgorzata Rozenek prosto ze szczepienia. "Nie zapraszam do dyskusji" w komentarzach i tak zawrzało.

Małgorzata Rozenek-Majdan zainicjowała szum medialny. Jej Instagramowy wpis podzielił Internautów. Okazuje się, że kobieta publicznie zakomunikowała, że przyjęła trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Oburzenie komentujących spowodowane było jednak jej apelem do tzw. antyszczepionkowców.

 

 

Przypomnijmy, że ostatniej doby Ministerstwo Zdrowia odnotowało 29 064 tysięcy zakażeń SARS-CoV-2.

W obawie przed nowym wariantem koronawirusa o nazwie Omikron wprowadzono w Polsce nowe obostrzenia.

 

Zdjęcie Małgorzata Rozenek-Majdan prosto z gabinetu lekarskiego. "Nie zapraszam do dyskusji" #1

Zdjęcie prosto z gabinetu lekarskiego

Małgorzata Rozenek-Majdan chętnie dzieli się z obserwatorami kulisami swojego życia prywatnego. W opublikwanym poście kobieta pochwaliła się otwarciem pierwszego butiku @mrsdrama.pl w Warszawie, które zaplanowane jest na 6 grudnia. Napisała również o zbliżającej się konferecji związanej z działalnością jej fundacji @mrm_fundacja.

W zamieszczonym poście opublikowane jest zdjęcie pani Małgorzaty z gabinetu lekarskiego. Okazuje się, że prezenterka poddała się szczepieniu trzecią dawką przeciw koronawirusowi.

Do zdjęcia zamieszczony był wpis. W jego pierwszej części kobieta oznajmiła, że jest po aplikacji dawki przypominającej. Pani Małgorzata wyznała, że z każdą kolejną dawką czuje większą witalność. Zaapelowała również do fanów, aby o sobie zadbali. W tekście zamieściła również hasztag #szczepimy się.

W drugiej części wpisu kobieta odniosła się do zarzucanej jej promocji szczepień. Małgorzata Rozenek-Majdan zdementowała plotki, twierdząc, że zdrowie jest dla niej bezcenne.

Kobieta zwróciła się także do antyszczepionkowców. Zaznaczyła, że stara się być wyrozumiała i szanować zdanie każdego. Mimo to skierowała przekaz do przeciwników szczepień przeciw Covid-19: „[…] do wszystkich antyszczepionkowców: to Wy jesteście po złej stronie mocy”.

Na końcu swojego postu pani Małgorzata dała do zrozumienia, że jej zdanie jest niepodważalne i nie podlega dyskusji. Dała do zrozumienia, że zamyka temat. W poście napisała: „Nie zapraszam do dyskusji, ale wszystkich serdecznie pozdrawiam”.

 

Post podzielił Internautów

Pod postem znalazło się wiele komentarzy. Zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że takimi publicznymi inicjatywami nie powinno wymuszać się podświadomie na kimś decyzji. Wiele osób uważa, że powinny być to osobiste decyzje i każdy ma prawo wyboru. Oto kilka krytycznych komentarzy:

„To każdego indywidualna sprawa. Nie powinno się dzielić ludzi na lepszych i gorszych”

„skoro nie zapraszasz do dyskusji to wyłącz komentarze i nie prowokuj, ale chyba właśnie o to ci chodzi”

„Proszę nie dyskryminować ludzi ,którzy się nie szczepią ,nie określać ich”

„Energii przybywa? chyba raczej kasy na koncie za takie brednie. Jak ktoś tu wcześniej mądrze napisał: segreguj śmieci, nie ludzi!” 

 "Na szczepieniu z maseczka, a w butiku bez, hit"

Poza negatywnymi opiniami są też słowa uznania i poparcia. W pozytywny sposób skomentowała Instagramowy wpis m. in. Katarzyna Zielińska, Agata Młynarska, oraz wiele niemedialnych osób.

Na temat szczepień przeciw Covid-19 wypowiedział się także publicznie wokalista Adam Nergal Darski, czy dziennikarka Joanna Racewicz. Ich wpisy również wywołały sporo szumu medialnego.

 

 

 A Wy co sądzicie o afiszowaniu się z osobistymi decyzjami?

Zdjęcie Małgorzata Rozenek-Majdan prosto z gabinetu lekarskiego. "Nie zapraszam do dyskusji" #2