Jak kupić tani bilet lotniczy? Poznaj 8 prostych zasad!

Katarzyna

Lifestyle

Nov. 23, 2021, 3:57 p.m.

Jak kupić tani bilet lotniczy? Poznaj 8 prostych zasad!

Zagraniczne wakacje wiążą się zazwyczaj z zakupem biletu lotniczego. Jak kupić tani bilet? Podpowiadamy!

Zdjęcie Jak kupić tani bilet lotniczy? Poznaj 8 prostych zasad! #1

Bilety lotnicze 

Wakacje przede wszystkim kojarzą się z gorącymi plażami, błękitną wodą i odpoczynkiem. Jeśli wybierasz się na zagraniczne podróże, to jednym z najczęstszych środków transportu jest samolot. Czasami bilety potrafią stanowić połowę kosztu całej podróży. Jak można na nich przyoszczędzić bez uszczerbku na jakości? Sprawdź!

1) Kupuj poza sezonem

Bilety lotnicze wiadomo, że są droższe w sezonie, kiedy to sporo osób jeździ na wakacje. Najbardziej „oblegane” terminy to wakacje, długie weekendy oraz święta. Dłuższe wolne sprawia, że chętniej jeździmy na wakacje czy za granice. Wiadomo, że popyt tworzy podaż, a więc bilety w tym czasie są droższe niż normalnie. Postaraj się więc kupować bilety lotnicze poza sezonem, kiedy są tańsze.

2) Leć, gdy inni nie lecą

Aby kupić bilet lotniczy w tańszej kwocie, zakup go w czasie kiedy to inni nie podróżują. Taki okres to przede wszystkim miesiące od października do listopada oraz od lutego do kwietnia. Może okazać się również, że niektóre bilety będą tańsze w środku tygodnia niż na weekend. Warto to sprawdzić i dopiero wtedy dokonać zakupu.

Zdjęcie Jak kupić tani bilet lotniczy? Poznaj 8 prostych zasad! #2

3) Kupuj wcześniej

Aby kupić tani bilet najlepiej zacznij go szukać około 3 miesiące przed planowaną podróżą. Najlepiej sprawdzaj codziennie wybrane strony linii lotniczych, ponieważ tanie bilety rozchodzą się bardzo szybko. Sprawdzanie ofert kilku przewoźników również pozwoli ci porównać i wybrać najtańszą ofertę. Najlepiej kupować bilet w środku tygodnia,

4) Newsletter

Jednym z dobrych sposobów na zakupienie taniego biletu jest zapisanie się do newslettera. Dzięki temu szybko będziesz otrzymywać najlepsze oferty i dowiesz się o nich przed innymi.

5) Peryferyjne lotniska

Bilet lotniczy będzie tańszy, jeśli dany samolot będzie lądował na peryferyjnym lotnisku, a nie na głównym w danym państwie. Warto jednak dokładnie przemyśleć taką ofertę, bo czasami transfer z lotniska do hotelu jest droższy niż sam bilet.

Zdjęcie Jak kupić tani bilet lotniczy? Poznaj 8 prostych zasad! #3

6) Sprawdzaj dodatki

Tanie linie lotnicze kuszą klientów niskimi cenami biletów, jednak czasami trzeba dokupić do nich dodatkowe opcje, które sprawiają, że sumarycznie bilet nie wychodzi już tak tanio. Sprawdzaj dokładnie, co jest zawarte w bilecie, a co trzeba jeszcze dokupić.

7) Łącz loty

Jeśli podróż lotnicza do miejsca docelowego wymaga przesiadek, to wcale nie musisz decydować się na jednego przewoźnika. Sprawdzaj oferty w różnych liniach lotniczych i wtedy wybierz najlepszą ofertę.

8) Bilety z ościennych lotnisk

Czasami warto przeglądnąć oferty z innych lotnisk z państw sąsiednich, ponieważ mogą trafić się prawdziwe „perełki” i pomimo dodatkowego dojazdu do lotniska całość wychodzi taniej.