7 genialnych trików na TANIE PODRÓŻOWANIE!


                    7 genialnych trików na TANIE PODRÓŻOWANIE!
16Kwi

Zbliża się lato a wraz z nim wakacje i plany na wyjazd. Nie zawsze jednak jesteśmy gotowi wydać sporą sumę, aby gdzieś się wybrać. Okazuje się, że ta suma wcale nie musi być aż tak wysoka, jak nam się wydaje. Tanie podróżowanie jest możliwe i wcale nie takie trudne. Poznaj więc kilka trików na obniżenie kosztów podróży.

#Bądź elastyczny

Dużą część kosztów związanych z podróżowaniem stanowią opłaty na przelot lub przejazd. Jak wiadomo, ceny biletów, szczególnie tych lotniczych zmieniają się z dnia na dzień. Warto więc sprawdzać terminy –bilet kosztujący 200 zł kilka dni później lub wcześniej może kosztować 50 zł.

Zdjęcie 7 genialnych trików na TANIE PODRÓŻOWANIE! #1

#Śledź promocje

Często super okazje na przelot lub całe wakacje pojawiają się z dnia na dzień i zazwyczaj je przegapiamy. Aby być na bieżąco śledź portale, które informują o najciekawszych ofertach: Fly4free.pl, Loter.pl, fru.pl, wakacyjni piraci.

#Nie tylko hotele - rezerwuj prywatne mieszkania/pokoje bądź całe apartamenty

Nie bójcie się rezerwować noclegu poza hotelami. Świetnym i jednym z najpopularniejszych portali dla osób podróżujących po świecie jest portal Airbnb.pl. Znajdziecie tam atrakcyjne oferty mieszkań, apartamentów jak również domów zlokalizowanych na całym świecie. Dodatkowym plusem tego portalu jest szczegółowy opis danego miejsca oraz dostępność zdjęć poszczególnych pomieszczeń (dokładnie rozpisane łóżka). Tak szczegółowy opis dostarczy Ci infomracji czy w damym mieszkaniu dostępna jest suszarka, ręczniki i inne przedmioty, które mogą być przydatne w czasie podróży.

Zdjęcie 7 genialnych trików na TANIE PODRÓŻOWANIE! #2

#Bądź mistrzem pakowania

Tanie podróże to również podróże bez dodatkowego bagażu. Postaraj się zmieścić do bagażu podręcznego. Skreśl z listy wszystkie niepotrzebne rzeczy i zastanów się, czy nie warto dokupić czegoś na miejscu. Będzie i taniej i wygodniej.

#Mało popularne kierunki

Czasami nie warto ulegać modzie i reklamom. Miejsca, które nie są zbyt często odwiedzane przez turystów również są piękne i godne zwiedzenia. Dodatkowo, dzięki temu, że nie spływa na nie tłum turystów miejsca te są również tańsze.

Zdjęcie 7 genialnych trików na TANIE PODRÓŻOWANIE! #3

#Sprawdzaj oferty na miejscu

Kiedy jesteś już na wakacjach, również możesz sporo oszczędzić. Zamierzasz iść do Aquaparku? Poszukaj oferty promocyjnej. Lokalne strony oferują wiele promocji na różne atrakcje, warto z nich skorzystać.

#Inspiruj się innymi

Wiele osób podróżuje po kosztach wręcz zawodowo. Często opisują to na swoich blogach i mediach społecznościowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się od nich czegoś nauczył.

#Nie bój się przesiadek

Bywa, że lot z przesiadką jest o wiele tańszy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś w trakcie podróży na chwile rozprostował kości, a dodatkowo zaoszczędził trochę grosza.

Poniżej ciekawy filmik z poradami dotyczącymi podróżowania:

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja