13 genialnych TRIKÓW - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze!

13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze!

W internecie mnożą się strony, które oferują nam znalezienie biletów lotniczych w najniższych cenach. Skupiają one rzeszę fanów i codziennie publikują informacje o lotach w korzystnych cenach. Sprawdźcie, w jaki sposób szukać tych najtańszych biletów i jakie pytania sobie zadać przed zakupem, aby uniknąć straty pieniędzy.

Zdjęcie 13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze! #1

1. Kupowanie biletów pod wpływem impulsu

Przebukowanie taniego biletu lotniczego jest nieopłacalne, ponieważ cena tego manewru przewyższa zazwyczaj cenę nowego biletu. Jeśli nie jesteśmy pewni znalezionej oferty lepiej przespać się z decyzją. Jeśli jednak znajdziemy tani bilet w interesującym nas kierunku nie zwlekajmy, czasami promocja jest mocno ograniczona czasowo i ilościowo.

2. Elastyczna data wyjazdu

Jeśli nie mamy sztywnej daty wyjazdu warto sprawdzić ceny biletu w różnych terminach. Funkcja wyszukiwarki „ cały miesiąc” znacznie nam to ułatwi. W wyniku takiego wyszukiwania możemy sporo zaoszczędzić. Przesunięcie wylotu o nawet jeden dzień potrafi zmienić bardzo wiele.

Zdjęcie 13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze! #2

3. Alert cenowy

Ponieważ nikt z nas nie jest w stanie po kilka razy dziennie sprawdzać czy cena połączenia się zmieniła, warto skorzystać z Alertów Cenowych Skyscanner. Dzięki temu, za każdym razem, gdy cena biletu, którym jesteśmy zainteresowani się zmieni zostaniemy o tym poinformowani mailowo zupełnie bezpłatnie.

4. Nie ograniczaj się

Jeśli skupisz się na jednym kierunku podróży to zmniejszysz swoją szansę na znalezienie promocji. Określ liczbę miejsc, które chcesz zobaczyć, im lista miejsc dłuższa tym szansa na tani bilet większa.

5. Szczyt sezonu

Nie warto planować podróży w szczycie sezonu w danym kraju. Tanie bilety w czasie długiego weekendu czy świąt są w tym czasie praktycznie nieosiągalne.

6. Podglądaj innych

Uważnie obserwuj fora i strony innych podróżników. Sprawdzaj za ile, kto dotarł w dane miejsce, dzięki temu będziesz pewna, że nie przepłaciłaś.

Zdjęcie 13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze! #3

7. Nie odświeżaj strony

Pliki cookie, czyli przechowują informacje dotyczące przeglądanych przez nas stron internetowych. Jeśli planujemy upolować tani bilet lotniczy lepiej będzie, jeśli pozbędziemy się ciasteczek. Linie lotnicze wykorzystują te informacje i w niektórych przypadkach wpływają one na cenę biletu.

8. W jaki dzień tygodnia kupić bilet

Do niedawna sprawa była prosta i najlepsze oferty linie lotnicze przedstawiały we wtorki. Nowe raporty donoszą, że w tej chwili najtaniej jest w sobotę i niedzielę.

Zdjęcie 13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze! #4

9. Z jakim wyprzedzeniem dokonać zakupu

Na najlepsze ceny biletów lotniczych w obrębie Europy możemy liczyć na 140 dni przed planowaną datą wylotu. Wyloty z Europu do Stanów są z kolei najtańsze na 3,5 miesiąca przed podróżą. Loty do Azji możemy planować nawet z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem.

10. Więcej znaczy taniej

Czasami może się okazać, że bardziej będzie się nam opłacało kupić bilet na trasę Berlin – Warszawa – Pekin i nie skorzystać z biletu do Pekinu niż kupić bilet Berlin – Warszawa. Decydując się na taki manewr pamiętajmy, aby upewnić się, że możemy wcześniej dostać swój bagaż, jeśli podróżujemy z bagażem podręcznym problem znika. Często podobnie wygląda sprawa przelotu z przesiadkami. Czas podróży wtedy nam się wydłuża, ale jeśli trafimy dobrze, to w ciągu jednej wyprawy możemy zobaczyć trzy ciekawe miejsca (docelowe i dwa miasta po drodze). W takim przypadku sprawdźmy czy przesiadka będzie w dzień czy w nocy, możemy wtedy ewentualny czas czekania na samolot wykorzystać na zwiedzenie miasta.

11. Transport na lotnisko

Częstym minusem taniego biletu lotniczego jest fakt, że lotnisko, na którym wysiądziemy znajduje się w niekorzystnej lokalizacji. Koszty transportu z lotniska, a w drodze powrotnej na nie mogą czasami skutecznie podnieść całkowitą cenę podróży.

Zdjęcie 13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze! #5

12. Porównujmy ceny biletów

Czasami informacja „został tylko jeden bilet w tej cenie” jest jedynie chwytem marketingowym, który ma za zadanie przyspieszyć podjęcie decyzji. Jeśli bilet w tej cenie zostanie sprzedany, to ceny pozostałych biletów nie wzrastają znacząco. Warto sprawdzać ceny na różnych lotniskach, a nie jedynie na tym pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Czasami może się okazać, że loty z innego miasta są dużo tańsze, pomimo kosztów dojazdu na lotnisko, opcja może być korzystniejsza.

13. Bagaż podręczny

Zanim zrezygnujemy z bagażu rejestrowanego sprawdźmy, jakie są standardy dla bagażu podręcznego. Niektóre linie lotnicze wprowadziły znaczne limity. Warto przekalkulować czy damy radę się spakować, nie ponosząc dodatkowych kosztów.

Zdjęcie 13 genialnych TRIKÓW  - upoluj NAJTAŃSZE BILETY lotnicze! #6

Wszystkim urlopowiczom życzymy udanych łowów i wysokości :)

Patrycja

Polecane