Rząd wysłał 15 mln SMS-ów, aby przypomnieć o ważnej sprawie.

Patrycja

Newsy

20.11.2021 13:12

Rząd wysłał 15 mln SMS-ów, aby przypomnieć o ważnej sprawie.

W piątek ponad 15 milionów Polaków otrzymało sms-a z ważną z informacją. Rząd wysłał wiadomości, aby przypomnieć o możliwości zaszczepienia przeciwko COVID-19 dawką przypominającą.

SMS-y z przypomnieniem o szczepieniu

Ministerstwo Zdrowia wysłało w piątek (19 listopada) ponad 15,5 mln SMS-ów do osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Otrzymali oni wiadomość z przypomnieniem o ważnej sprawie.

Poniżej treść wiadomości sms z Ministerstwa Zdrowia: „ Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989.”

Zdjęcie Rząd wysłał 15 mln SMS-ów, aby przypomnieć o ważnej sprawie. #1

Źródło: materiały własne

To nie jedyny sms od Ministerstwa Zdrowia

Ten SMS z nie będzie jedyną wiadomością, która będzie wysyłana z Ministerstwa Zdrowia do osób w pełni zaszczepionych. W dniu, w którym dana osoba będzie już mogła się zaszczepić, otrzyma SMS-a właśnie z taką informacją i konkretną datą szczepienia.

Dawka przypominająca szczepionki

Przypominamy, że każda dorosła osoba może przyjąć dawkę przypominającą po upływie sześciu miesięcy od pełnego zaszczepienia: dwoma dawkami lub jedną dawka szczepionki Johnson&Johnson.

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne. Jedynie one chronią przed zakażeniem, objawami COVID-19, ciężkim przebiegiem choroby, hospitalizacją, a nawet śmiercią. Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych. Dodatkowo im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną.

W Polsce przeciwko COVID-19 do tej pory zaszczepiono ponad 40,5 miliona osób, a pełną dawkę preparatu przyjęło 20,2 miliona z nich. Oznacza to, że 53,4 % populacji jest po pełnym szczepieniu.

Czwarta fala COVID-19 w Polsce

Czwarta fala koronawirusa się rozpędza, w ostatnich dniach notuje się coraz więcej nowych zachorowań oraz zajętych miejsc w szpitalach. Choć sytuacja w Polsce robi się coraz bardziej groźna, Rząd wciąż nie wydał decyzji odnośnie wprowadzenia nowych restrykcji.

Mimo tego, że w wielu krajach wprowadzane są obostrzenia dla osób niezaszczepionych, polski Rząd nie planuje powrotu do pełnego lockdownu w naszym kraju. Minister Zdrowia Adam Niedzielski na ostatniej konferencji prasowej powiedział, że nowe obostrzenia nie zostaną wprowadzone, ponieważ Polacy ich nie przestrzegają!