Jesteś niezaszczepiony? Spodziewaj się SMS od Ministerstwa Zdrowia

Agnieszka

Newsy

29.11.2021 9:29

Jesteś niezaszczepiony? Spodziewaj się SMS od Ministerstwa Zdrowia

 Osoby, które nie są zaszczepione, niedługo mogą spodziewać się wiadomości tekstowej od Ministerstwa Zdrowia. SMSy mają zostać wysłane już w poniedziałek. Jaka będzie ich treść?

Zdjęcie Jesteś niezaszczepiony? Spodziewaj się SMS od Ministerstwa Zdrowia #1

Czwarta fala pandemii niestety z dnia na dzień przybiera na sile. W szkołach co chwilę odwoływane są lekcje. Coraz więcej osób przebywa na kwarantannie, a szpitale powoli się zapełniają osobami, które ciężko przechodzą zakażenie.

Z powodu szczepień chorych jednak jest mniej niż w podczas ostatnich fal pandemii. Nie zmienia to jednak faktu, że poważnym problemem może okazać się nowy szczep, który dotarł już do Europy z Afryki. Mowa o odmianie Omikron. 

Rząd stara się więc zachęcić do szczepień jak największą liczbę osób. 

Kolejna akcja zachęcająca do szczepień

Rząd chce wysłać wiadomości tekstowe do osób, które nie są zaszczepione i posiadają internetowe Konto Pacjenta. Jest to kolejna akcja zachęcająca do szczepień, której celem jest powstrzymanie czwartej fali pandemii..

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania, by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja SMS-owa nie będzie ostatnią – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że rząd planuje wysyłanie podobnych SMSów również do osób, które kończą kwarantannę. 

SMS do niezaszczepionych

 "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna". - brzmi treść wiadomości.

Szacuje się, że takie właśnie wiadomości otrzyma około 900 tysięcy niezaszczepionych osób.

To nie pierwsza akcja SMS

Przypomnijmy, że wcześniej rząd już wysyłał podobne wiadomości, jednak nie do osób niezaszczepionych. SMSy wysyłane były do osób, które otrzymały pełne szczepienie 6 miesięcy wcześniej, aby poinformować ich o możliwości otrzymania szczepienia przypominającego. 

SMSy wysłano też do 5 mln wiadomości do osób 50+, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.