Zmarła uczestniczka "Kuchennych Rewolucji". Na jaw wyszło kontrowersyjne nagranie.

Martyna

Newsy

20.11.2021 10:02

Zmarła uczestniczka "Kuchennych Rewolucji". Na jaw wyszło kontrowersyjne nagranie.

We wrześniu zmarła uczestniczka programu „Kuchenne Rewolucje”. Marzenna Koniuszy była szefową kuchni baru mlecznego „Agata” w Gorzowie Wielkopolskim. Kobieta miała 59 lat. W dniu emisji odcinka – 18 listopada Magda Gessler ujawniła szokujące nagranie.

 

Najlepszy bar mleczny w Polsce

Pani Marzenna Koniuszy pracowała w barze przez 40 lat. Szefowa kuchni zwróciła się o pomoc do Magdy Gessler o pomoc w reaktywacji baru, który podupadł podczas lockdownu związanego z pandemią koronawirusa.

Rewolucje przebiegły pozytywnie, bar „Agata” został ponownie otwarty 9 sierpnia 2021 roku. Cieszył się sporym zainteresowaniem, przezywał oblężenie.

Na początku września restauratorka M. Gessler postanowiła wystawić publiczną opinie o barze mlecznym. W swoim wpisie w mediach społecznosciowych opisywała szefowa kuchni- Marzenne w samych superlatywach. Kobieta zarekomendowała bar i określiła go najlepszym barem mlecznym w Polsce:

„Najlepszy bar mleczny w Polsce w Gorzowie Wielkopolskim. Szefowa kuchni, Pani Marzenna pracująca 40 lat w tym miejscu fantastycznie gotuje i zarządza kuchnią. Spróbujcie sami! Nareszcie może sama wybierać wspaniałe produkty regionalne... i z michy czaruje smakami mojego dzieciństwa… mojej babci Ireny” – Magdalena Gessler pisała w mediach społecznościowych.

 

 

Smutne doniesienia

Niestety okazało się, że 20 września pani Marzenna Koniuszy zmarła.

Po smutnych doniesieniach Magda Gessler postanowiła wspomnieć kobietę:

„W mojej głowie to żywy obraz- z jednej strony łagodny… mieszanka talentu wrażliwości i dobra, a z drugiej aż pali pokazując zachłanność i postrzeganie świata przez pryzmat władzy. W Gorzowie Wielkopolskim spotkałam nadzwyczajną osobę Marzennę. Dobrą, skromną i z wielkim talentem!! Ale pod nadzorem. Niedocenioną, nieopłacaną... Ptak zamknięty w klatce, który nie może rozwijać skrzydeł” – wspominała Magda Gessler.

 

Zdjęcie Zmarła uczestniczka "Kuchennych Rewolucji". Na jaw wyszło kontrowersyjne nagranie. #1
źródło: Facebook/Magda Gessler

Szokujące nagranie

Magda Gessler postanowiła zadedykować odcinek zmarłej kobiecie. Napisała w mediach:

"Odcinek, który dedykuje pamięci nieżyjącej już cudownej szefowej kuchni baru "Agata" w Gorzowie Wielkopolskim, Marzennie... Odeszła na zawsze po bardzo udanym powrocie do baru mlecznego" – napisała restauratorka.

 

Pani Magda Gessler wykorzystała dzień emisji odcinka „Kuchennych Rewolucji” (18 listopada), aby opublikować także kontrowersyjne nagranie filmowe. Film nakręcony był telefonem komórkowym. Przedstawiona na nagraniu rozmowa odbywała między Magdą Gessler a prezesem i menadżerem baru mlecznego „Agata”.

Prowadzona rozmowa dotyczyła nieopłaconych pensji pracowników. Restauratorka apelowała stanowczo o uregulowanie płatności. Kobieta zagroziła, że w przeciwnym razie zabierze pracownice do miejsca, w którym będzie doceniona ich sumienność i talent:

„ […] Ja jutro to puszczam o godzinie 18:00. Jeśli panie są nieopłacone, cała Polska się dowie, że jesteście nieuczciwymi facetami […] Jutro do 17:00 są pieniądze. Po 18:00 ja te panie zabieram w inne miejsce, które uszanuje ich pracę” – mówiła stanowcza Magda Gessler.

Do nagrania pani Magda dołączyła opis: „Brak słów… Ku pamięci szefowej”.

Restauratorka została doceniona przez obserwatorów za stanowczość w walce o prawa pracowników. Internauci chwalą kobietę za upór i dążenie do poszanowania pracowników.

Nagranie znajdziecie TUTAJ