Otrzymałeś dziś SMS od rządu? Jesteś w grupie 7 mln Polaków

Agnieszka

Newsy

11.01.2022 11:51

Otrzymałeś dziś SMS od rządu? Jesteś w grupie 7 mln Polaków

 

We wtorek 11 stycznia aż 7 milionów Polaków otrzyma wiadomość SMS od Ministerstwa Zdrowia. Jaki jest tego cel? Minister Zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnia.

Wiadomości SMS do 7 milionów Polaków

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, że rząd w każdy możliwy sposób stara się dotrzeć do Polaków i przekonać ich o konieczności zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Tym bardziej teraz, gdy groźny wariant wirusa - omikron, rozkręca się na dobre w naszym kraju.

 – W kontekście nadchodzącej fali Omikronu dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – stwierdził Niedzielski.

Kto otrzyma SMS?

Dziś od godziny 9:00 wysyłane są SMS do 7 milionów Polaków. Z informacji przekazanych przez Adama Niedzielskiego wiadomości otrzymają osoby, które przyjęły już dawkę przypominającą. W wiadomości mają widnieć podziękowania jak i prośba o zachęcanie do szczepień osób bliskich.

"Dziś od godziny 9:00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą. Z jednej strony jest to wiadomość z podziękowaniem za szczepienie, ale też z prośbą o zachęcenie do szczepienia innych osób" – czytamy.

Treść wiadomości:

"Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov" – brzmi wiadomość. 

Dzień wcześniej, w poniedziałek, wiadomości SMS otrzymały także niektóre osoby, których termin przyjęcia dawki przypominającej się zbliża. Wiadomość miała zachęcić i zaprosić do szczepienia trzecią dawką. 

Wiadomości otrzymało około 240 tysięcy osób. W SMS można było przeczytać o tym, że szczepienia są istotne w kontekście rozprzestrzeniania się wariantu omikron. 

 

 Koronawirus w Polsce - przekroczono barierę 100 tysięcy zgonów

Adam Niedzielski poinformował, że minionej doby odnotowano 11,4 tys. nowych zakażeń. –To podobne liczby do poprzedniego tygodnia, może troszkę mniejsze – wskazał. Zmarły 493 osoby z COVID-19.

 

– Natomiast w przypadku zgonów ta liczba jest większa niż tydzień temu, co pośrednio wynika z tego, że mamy za sobą dłuższy weekend, kiedy te sprawozdawczości dotyczące zgonów po prostu z opóźnieniem są podawane – stwierdził.

 

– Dzisiaj jest ten kolejny, można powiedzieć, smutny dzień, ale dzień szczególny. Ze względu na to, że przekroczyliśmy tę barierę 100 tysięcy zgonów COVID-owych – powiedział Adam Niedzielski.