Problemy z tarczycą? Wypróbuj domowy syrop!

Katarzyna

Zdrowie

18.10.2021 17:33

Problemy z tarczycą? Wypróbuj domowy syrop!

Problemy z tarczycą nie należą do miłych przypadłości. Możesz jednak załagodzić ich objawy poprzez picie domowego syropu.

Zdjęcie Problemy z tarczycą? Wypróbuj domowy syrop! #1

Problemy z tarczycą 

Problemy z tarczycą mogą objawiać się w różny sposób. Najczęściej dochodzi wtedy do problemów jelitowych lub wahania wagi. Co więcej, źle pracująca tarczyca może objawiać się u kobiet w formie zaburzenia miesiączkowania. Innym rezultatem błędnej pracy tego narządu jest również ból stawów.

Wahania wagi 

Gdy któryś z tych objawów okaże się faktycznym skutkiem problemów z tarczycą, wtedy należy podjąć odpowiednie leczenie. Najczęstszym objawem chorej tarczycy jest wahanie się wagi ciała. Możesz mieć wtedy problem ze schudnięciem lub przybierać na wadze, pomimo podjęcia kroków do schudnięcia. Zła praca tarczycy, która skutkuje problemami z wagą to znak, że w twoim organizmie występuje niedobór jodu.

Niedobór jodu

Problem niedoboru jodu możesz w łatwy sposób rozwiązać w oparciu o domowe sposoby. Wystarczy, że przygotujesz syrop z dwóch składników, który wspomoże pracę tarczycy. Co więcej, jego regularne picie pomoże w utracie zbędnych kilogramów. Do jego przygotowania potrzebujesz:

• 40 młodych (zielonych) orzechów włoskich,

• 1 l miodu (dobrej jakości).

Sposób przygotowania

1) Na początek obierz orzechy z łupin i dokładnie je umyj. Możesz do tego użyć igły, którą usuniesz zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

2) Następnie pokrój orzechy na mniejsze kawałki lub je nakłuj w kilku miejscach.

3) Przygotowane orzechy wrzuć do dużego słoika i zalej je przygotowanym miodem.

4) Słoik dokładnie zakręć i postaw w miejscu, gdzie będzie miał dostęp do światła na 40 dni. Od czasu do czasu możesz wstrząsnąć słoikiem.

5) Po 40 dniach odcedź orzechy, a powstały płyn przelej do butelki. Najlepiej, aby była ona szklana.

Syrop w butelce odstaw w ciemne i chłodne miejsce. Pij po jednej łyżeczce codziennie przed śniadaniem.

Zdjęcie Problemy z tarczycą? Wypróbuj domowy syrop! #2

Pozytywne skutki 

Syrop ten pomaga również na wrzody żołądka oraz anemię. Co więcej, obniża też ciśnienie krwi. Taki syrop jest bogaty w przeciwutleniacze oraz antyoksydanty, które są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niedojrzałe orzechy włoskie są świetnym źródłem jodu. To właśnie dzięki niemu tarczyca powróci do swojego optymalnego działania. Sok z orzechów i miodu pobudzi ten organ do pracy, ma on właściwości odtruwające oraz zapobiega wchłanianiu toksyn do organizmu. Miód natomiast jest bogaty w witaminę A, C oraz te z grupy B, a także mangan, chlor, potas oraz magnez. Miód zwiększa odporność i dodaje energii. Sok z orzechów z miodem warto pić również na wzmocnienie organizmu po przebytych chorobach.