Ta przyprawa pomoże na bóle miesiączkowe!

Patrycja

Kulinaria

Oct. 14, 2021, 5:06 p.m.

Ta przyprawa pomoże na bóle miesiączkowe!

Co miesiąc zmagasz się z bolesnymi miesiączkami? Znana przyprawa może działać rozkurczowo i pomóc na ból. Poznaj niesamowite właściwości ziela angielskiego.

Zdjęcie Ta przyprawa pomoże na bóle miesiączkowe! #1

Kilka słów o miesiączce

Miesiączka jest nieodłączną częścią kobiecego cyklu. Po raz pierwszy pojawia się w okresie dojrzewania i pozostaje w życiu kobiety aż do momentu menopauzy. Miesiączka polega na cyklicznym złuszczaniu się endometrium, czyli błony śluzowej macicy. To objawia się charakterystycznym krwawieniem menstruacyjnym.

Cykl miesiączkowy to comiesięczny proces owulacyjny, który ma na celu przygotowanie narządów rodnych do zapłodnienia. Jest kontrolowany przez żeńskie hormony płciowe, głównie estrogen i progesteron. Zwykle trwa 28 dni, jednak jego długość może się różnić i trwać od 21 do 35 dni.

Comiesięczny dyskomfort

Comiesięczne krwawienie, dotyczy każdej kobiety w wieku rozrodczym. Niektóre kobiety miesiączkę przechodzą łagodnie, ale część z nich zmaga się z silnym bólem i dyskomfortem. Objawy, które mogą towarzyszyć miesiączce to: bolesne skurcze brzucha, a także ogólne zmęczenie, senność i zmiany nastroju. Mogą występować obrzęki, na skutek zatrzymywania się wody w organizmie, dolegliwości układu pokarmowego: biegunki, nudności i wymioty oraz bóle i zawroty głowy.

Zdjęcie Ta przyprawa pomoże na bóle miesiączkowe! #2

Ta przyprawa pomoże na bóle miesiączkowe

Zastanawiasz się, jak złagodzić bóle miesiączkowe? Pomoże Ci w tym popularna przyprawa!

Ziele angielskie, poza tym, że jest częstym dodatkiem do mięs, sosów i zup, jest także leczniczą rośliną o wielu cennych właściwościach. Działa rozkurczowo i może pomóc w złagodzeniu bólu towarzyszącego miesiączce. Rozgryź 2-3 kulki ziela angielskiego i popij je wodą, a bolesne skurcze miną!

Inne sposoby na złagodzenie bólu podczas miesiączki:

Okłady

Ciepłe okłady pomogą zmniejszyć skurcze i bóle podbrzusza. Na brzuch połóż ręcznik namoczony w ciepłej wodzie. Możesz użyć termoforu, który skutecznie pomoże pozbyć się dolegliwości. W bólach miesiączkowych pomoże też ciepły prysznic lub kąpiel.

Masaże

Jeśli zmagasz się z silnym bólem, pomasuj delikatnie podbrzusze. Ręce możesz posmarować olejkiem sezamowym lub rumiankowym. To pomoże pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości.

Ziołowe napary

Jeśli chcesz zmniejszyć dolegliwości bólowe, sięgnij po napary ziołowe. Pomoże Ci rumianek, mięta, melisa, nagietek, lawenda i krwawnik. Napary ziołowe zmniejszą stany zapalne, obrzęki i bóle podbrzusza.