O tym serialu mówi cały świat! Czy oglądałeś już "Squid Game"?

Patrycja

Newsy

13.10.2021 12:37

O tym serialu mówi cały świat! Czy oglądałeś już "Squid Game"?

O tym serialu mówią dosłownie wszyscy! Tak wielkiej popularności serialu "Squid Game" na Netfliksie nikt się nie spodziewał.

Zdjęcie O tym serialu mówią wszyscy! Czy oglądałeś już "Squid Game"? #1

źródło: www.netflix.com

Czy oglądałeś już "Squid Game"?

"Squid Game" to koreański 9. odcinkowy serial, który 17 września miał premierę na platformie Netflix. Opowiada historię 456 zdesperowanych osób, które mają mnóstwo długów i przez to decydują się wziąć udział w grze o duże pieniądze. Nie wiedzą jednak, że konkurencje inspirowane dziecięcymi zabawami, tak naprawdę są śmiertelnie niebezpieczne. Na zwycięzcę czeka wysoka nagroda, a na przegranych, jak się z czasem okazuje… śmierć.

"Squid Game" bije rekordy popularności!

Koreański hit stał się międzynarodowym fenomenem. Netflix podał, że ponad połowa wszystkich użytkowników platformy obejrzała ten serial. Od premiery, która miała miejsce 17 września, „Squid Game” obejrzało aż 111 milionów kont! To nowy rekord, ponieważ w zaledwie 25 dni serial zdołał przebić wyniki oglądalności wszystkich pozostałych produkcji na platformie.

Reżyser serialu Hwang Dong-hyuk pomysł na stworzenie fabuły wziął z anime. Stworzył mordercze wersje dziecięcych zabaw, a całą koncepcję serialu osadził w koreańskim społeczeństwie, ukazując problemy kapitalistycznego świata i podział na biednych i bogatych.

O tym serialu mówią wszyscy!

W ostatnich tygodniach ten serial bije rekordy popularności. Powstają tysiące memów i przeróbek ikonicznych scen, fani przebierają się za bohaterów, a na TikToku odtwarzają sceny z serialu.

To nie wszystko! Korzystając z fali popularności, Netflix rozważa ekspansję marki na inne media, w tym gry. Wiec być może wkrótce fani serialu doczekają się oficjalnej gry bazującej na „Squid Game”.

Ciemna strona medalu popularności serialu

Ludzie na całym świecie oszaleli na punkcie serialu. Chcą realizować misje z fabuły, a przez to narażają się na niebezpieczeństwo. Podatni na to są zwłaszcza nastolatkowie. Przez serial w jednej z belgijskich szkół doszło już do bójki uczniów. Natomiast jedna ze szkół w Wielkiej Brytanii wystosowała oficjalny list z ostrzeżeniem do rodziców.

To nie koniec! Przez to, że nowy serial bije wszelkie rekordy popularności, doszło do przeciążenia sieci w Korei. Koreański dostawca internetu z tego powodu zdecydował się pozwać Netflixa. Firma SK Broadband domaga się odszkodowania w wysokości 23 mln dolarów!