"Squid Game" w Polsce już w 2022! Trwają zapisy na turniej

Martyna P.
Newsy
19.10.2021 16:03
"Squid Game" w Polsce już w 2022! Trwają zapisy na turniej

„Squid Game” zyskał sporą rzeszę fanów. Dramat stał się numerem 1 na liście przebojów Netflixa w ponad 90 krajach. Okazuje się, że serial jest także inspiracją dla wielu osób. Fani z całego świata organizują turnieje inspirowane drastyczną grą pokazaną w serialu.

 Fani inspirują się serialem

Jakiś czas temu w mediach było głośno za sprawą organizowanych rozgrywek w Abu Dhabi. Rozrywka inspirowana była serialem, reguły jednak różniły się. Sprawą oczywistą jest to, że po przegranej nikt nie został zabity. Wygrany natomiast nie mógł liczyć na nagrodę w wysokości 45,6 miliarda wonów.

Na TikToku popularny jest teraz trend na wzorowaniu się grami ze "Squid Game". Fani odtwarzają w różny sposób zabawę o nazwie „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”.

Internauci odtworzyli także wyzwanie z 3. odcinka serialu. Jego nazwa to „Plastry miodu”. Uczestnicy pokazują najpierw proces przygotowania ciastka, a potem misternego wykrojenia.

 

Squid Game w Polsce

Polacy także postanowili zorganizować sobie rozrywkę na miarę Squid Game.

Organizatorzy przedsięwzięcia opisują go jako „niespotykane dotąd widowisko, pełne emocji, rywalizacji, rozterek oraz frapujących łamigłówek intelektualnych, zręcznościowych oraz sportowych”.

 

Edycja Polska będzie nosiła nazwę SQUID FAME

Organizatorzy zabawy wydali oświadczenie w tej sprawie. Opisują, jak wyglądać ma turniej:

„Turniej będzie pozbawiony jakiejkolwiek formy przemocy i niewłaściwego traktowania uczestników, które były inscenizowane w serialu. W turnieju liczy się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i dobra zabawa! Turniej SQUID FAME nie jest powiązany z serialem SQUID GAME, jest jedynie w pewnym stopniu nim inspirowany.” – czytamy w oświadczeniu.

 

O co można powalczyć?

Nagrodą w grze ma być 100 tys. złotych. Aby uzyskać tak atrakcyjną kwotę, organizatorzy postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy. Posłużyli się platformą zrzutka.pl”.

Uzbierana kwota ma pomóc także w organizacji turnieju. Organizatorzy chcą wykorzystać na ten cel 70% zebranej kwoty. Założenia organizatorów powiodą się jedynie w przypadku uzbierania kwoty około 333 tys. złotych.

 

Data organizacji turnieju, zasady przystąpienia

Osoby chcące przyłączyć się do zabawy muszą wpłacić datek. W kolejnym etapie uczestnicy zbiórki wybiorą kandydatów do turnieju na drodze głosowania online za pomocą dedykowanej aplikacji.

Turniej ma być organizowany 30 kwietnia 2022 roku. Rozgrywki będą transmitowane na żywo- online.

Organizatorzy zapowiadają, że wkrótce zdradzą więcej szczegółów.

 

Zdjęcie Jesteś fanem "Squid Game"? Zapisz się do polskich rozgrywek inspirowanych serialem! #1
źródło: filmweb.pl
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną