Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą?

Patrycja

Zdrowie

13.10.2021 12:08

Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą?

Po raz pierwszy pojawiły się w pod koniec lat 70. w Brazylii i bardzo szybko zyskały popularność na całym świecie. Kobiety uwielbiają stringi. To bardzo seksowny element bielizny, w którym dobrze się czują. Jednak czy codziennie noszenie stringów jest bezpieczne? Czy powinnyśmy nosić je także zimą?

Zdjęcie Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą? #1

Noszenie stringów na co dzień

Ten element kobiecej bielizny od lat ma wielu zwolenników i przeciwników. To seksowne, obcisłe majtki, które nie odznaczają się pod ubraniem i dlatego są uwielbiane przez miliony kobiet. Czy jednak noszenie ich na co dzień może szkodzić zdrowiu? Czy stringi mogą wywoływać infekcje intymne?

Czy noszenie stringów jest szkodliwe dla zdrowia?

Noszenie stringów na co dzień może być szkodliwe dla zdrowia. Ginekolodzy uważają, że mogą one wywoływać wiele nieprzyjemnych dolegliwości, w tym infekcje intymne.

Ze względu na wąski pasek materiału z tyłu i to, że są obcisłe, mocno dopasowane i szyte z syntetycznych materiałów, mogą podrażniać skórę i pozostawiać na niej otarcia i odparzenia. Te prowadzą do odczuwania pieczenia, swędzenia i bólu.

Tworzą również sprzyjające środowisko dla rozwoju i rozmnażania się bakterii. Przez to, że ściśle przylegają do odbytu i genitaliów, możliwe jest swobodne przemieszczanie się bakterii z odbytu do pochwy. To może doprowadzić do stanu zapalnego, infekcji intymnych, układu płciowego i moczowego.

Dlaczego nie powinnyśmy nosić stringów zimą?

Stringi nie są najlepszą zimową bielizną, noszenie ich w tym sezonie może mieć przykre konsekwencje dla zdrowia. Stringi to bardzo skąpa bielizna, która wystawia nasze okolice intymne na wiatr i mróz.

Noszenie stringów w zimie może przyczynić się do rozwoju przeziębienia, stąd tez krótka droga do przewiania. Odkryte plecy i siadanie na zimnych powierzchniach może wywoływać choroby układu moczowo-płciowego, w tym zapalenie pęcherza i nerek.

Jak dbać o miejsca intymne?

Eksperci uważają, że lepiej nie nosić stringów każdego dnia. Polecają bieliznę z naturalnych, przewiewnych, miękkich materiałów.

Bardzo ważne jest też codzienne dbanie o higienę miejsc intymnych. Mycie się odpowiednio dobranym płynem do higieny intymnej dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Ważny jest kierunek mycia: zawsze od pochwy do odbytu.

Ginekolodzy polecają także spanie bez majtek, co pozytywnie wpływa na sfery intymne: zapewnia dobry przepływ powietrza, zmniejsza ryzyko infekcji, uniemożliwia namnażanie się bakterii i grzybów, zmniejsza ilość wytwarzanego śluzu.