"Gałganek Aliny" - ratunek na katar i zatoki. Zobacz jak go stosować!

Patrycja
Zdrowie
11.10.2021 10:54
"Gałganek Aliny" - ratunek na katar i zatoki. Zobacz jak go stosować!

To niepozorne czosnkowe zawiniątko ma wielką moc. Poradzi sobie z pierwszymi oznakami przeziębiania, katarem i chorymi zatokami! Poznaj przepis na „Gałganek Aliny” i sprawdź, jak go stosować.

Zdjęcie Gałganek Aliny- ratunek na przeziębienie #1

Naturalny sposób na katar i przeziębienie

Wraz z nadejściem jesieni i pojawiającym się chłodem, coraz częściej pojawią się u nas oznaki przeziębienia. Jeśli nie chcesz faszerować się tabletkami, przedstawiamy naturalny i bezpieczny sposób na katar i chore zatoki!

Gałganek Aliny- co to jest?

Gałganek Aliny to tradycyjny sposób na katar i przeziębienie stosowany już przez nasze babcie. Przepis przypomniał słynny Pan Tabletka, Marcin Korczyk, autor popularnego farmaceutycznego bloga.

W tym niewielkim zawiniątku drzemie wielka moc czosnku. Jego nazwa pochodzi od związku chemicznego alliny, czyli sulfotlenku S-alkilocysteiny, znajdującego się w czosnku i cebuli, które są właśnie podstawowymi składnikami gałganka.

Gdy czosnek zostaje zmiażdżony lub pokrojony, uwalnia swoje prozdrowotne właściwości, a zawarta w nim allina przyjmuje postać allicyny. Allicyna jest naturalnym antybiotykiem, który pomaga organizmowi zwalczać infekcję i wzmacnia odporność.

Jak zrobić Gałganek Aliny? Prosty przepis

Ganek Aliny jest bardzo prosty i przygotujesz go samodzielnie w domu w zaledwie kilka chwil.

Składniki:

  • 3-6 ząbków czosnku
  • Olejek eteryczny, np. eukaliptusowy
  • 2 gaziki 10x10 cm (dostaniesz je w każdej aptece)
  • Kawałek sznurka

Przygotowanie:

Drobno posiekaj czosnek lub przeciśnij go przez praskę. Umieść go na gazie, a jej końce zwiąż mocno sznurkiem, formując gałganek. Jeśli chcesz wzmocnić działanie zawiniątka, skrop gałganek kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego.

Jak stosować Gałganek Aliny?

Gałganek Aliny zawieś w sypialni, zachowując odległość około 2 metrów od głowy. Jeśli stosujesz go u dzieci, zwróć szczególna uwagę na to, żeby gałganek znajdował się poza ich zasięgiem, aby przypadkowo nie został otworzony i zjedzony.

Gałganek wymieniaj każdego dnia na świeże zawiniątko, ponieważ działa on tak długo, jak długo wydziela charakterystyczny zapach.

Kto nie powinien stosować Gałganka Aliny?

Gałganek Aliny to naturalny sposób na wykorzystanie czosnku w kuracji kataru i zatok. Jest bezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Nie powinny stosować go osoby cierpiące na duszności i mające astmę, z nadreaktywnością oskrzeli oraz uczulone na czosnek.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną