Czy noszenie stringów jest szkodliwe dla zdrowia?

Patrycja

Zdrowie

25.06.2021 16:59

Czy noszenie stringów jest szkodliwe dla zdrowia?

Stringi to bardzo seksowny element kobiecej bielizny. Są skąpe i obcisłe, dlatego wiele osób zastanawia się czy ich częste noszenie może szkodzić? Czy stringi mogą wywoływać infekcje intymne i źle wpływać na zdrowie? Poznaj opinie ekspertów.

Stringi- nosić je czy nie?

Stringi po raz pierwszy pojawiły się w pod koniec lat 70. w Brazylii i bardzo szybko zyskały popularność wśród kobiet na całym świecie. Ten element kobiecej bielizny od lat ma wielu zwolenników i przeciwników. To seksowne, obcisłe majtki, które nie odznaczają się pod ubraniem. Czy noszenie ich na co dzień może szkodzić zdrowiu?

Czy noszenie stringów jest szkodliwe dla zdrowia?

Ginekolodzy uważają, że kobiety nie powinny na co dzień nosić stringów. Mogą one wywoływać wiele nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet zaszkodzić zdrowiu.

Czy stringi mogą wywoływać infekcje intymne?

Największym problemem jest wąski pasek materiału z tyłu. Ze względu na to że są obcisłe, mocno dopasowane i szyte z syntetycznych materiałów, mogą podrażniać skórę i pozostawiać na niej otarcia i odparzenia. To z kolei może skutkować swędzeniem, pieczeniem i bólem.

Stringi szyte z syntetycznych materiałów nie przepuszczają powietrza i przez to tworzą sprzyjające środowisko dla rozwoju i rozmnażania się bakterii.

Eksperci uważają, że przez to, że stringi ściśle przylegają do odbytu i genitaliów, możliwe jest swobodne przemieszczanie się mikroflory z jelita do pochwy. Bakterie z odbytu mogą z łatwością przeniknąć po cienkim i wilgotnym pasku stringów w okolice pochwy. To może zwiększyć ryzyko wystąpienia stanu zapalnego oraz infekcji intymnych, układu płciowego i moczowego.

Oprócz tego noszenie stringów w zimie może przyczynić się do rozwoju przeziębienia. Odkryte plecy i  siadanie na zimnych powierzchniach może wywoływać choroby układu moczowo-płciowego.

Jak bezpiecznie nosić stringi?

Lepiej nie nosić stringów każdego dnia. Wybieraj bieliznę z naturalnych, przewiewnych, miękkich materiałów.

Dbaj o higienę miejsc intymnych na co dzień. Myj je odpowiednio dobranym płynem do higieny intymnej dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Pamiętaj o kierunku mycia– zawsze od pochwy do odbytu. Nie zaleca się częstych, długich i ciepłych kąpieli, lepiej weź prysznic lub skorzystaj z bidetu.

Na noc warto zdejmować bieliznę, ponieważ spanie bez majtek przynosi wiele korzyści dla zdrowia i pozytywnie wpływa na sfery intymne. Zmniejsza ryzyko infekcji, uniemożliwia namnażanie się bakterii i grzybów, zmniejsza ilość wytwarzanego śluzu i zapewnia dobry przepływ powietrza.