Dom

Po co trzymać woreczek ryżu w lodówce?

Patrycja

Oct. 6, 2021, 12:29 p.m.

Po co trzymać woreczek ryżu w lodówce?

Włóż do lodówki woreczek suchego ryżu i sprawdź, co się stanie! Ten prosty trik Cię zaskoczy i pozwoli pozbyć się pewnego uciążliwego problemu.

Zdjęcie Po co trzymać woreczek ryżu w lodówce? #1

Po co trzymać woreczek ryżu w lodówce?

Wszyscy wiemy, że surowy ryż można przechowywać w szafce i wcale nie musimy trzymać go w lodówce. Jednak jeśli włożysz woreczek nieugotowanego ryżu do lodówki, efekt na pewno Cię zaskoczy! Ten trik ułatwi Ci życie i pozwoli pozbyć się pewnego problemu.

Woreczek ryżu pochłania wilgoć

Woreczek surowego ryżu w lodówce to prosty, szybki, skuteczny i co najważniejsze ekologiczny sposób na pozbycie się nadmiaru wilgoci. Woreczek ryżu pochłania wilgoć gromadzącą się w lodówce. Na dodatek niweluje nieprzyjemne zapachy, który mogą się w niej unosić.

Jak to zrobić? To bardzo proste! Wystarczy, że położysz na półce lodówki woreczek nieugotowanego ryżu. Woda sprawia, że jego ziarenka miękną i pęcznieją. Ryż z łatwością absorbuje nadmiar wilgoci!

Woreczek ryżu to sposób na brzydkie zapachy

Oprócz tego do ryżu przenikają nieprzyjemne zapachy z lodówki, więc przy okazji się ich pozbędziesz. Pamiętaj, żeby wymienić woreczek na nowy, gdy ten już napęcznieje.

Sposoby na wilgoć w lodówce

To nie jedyny sposób na pozbycie się nadmiaru wilgoci z lodówki.

Gąbka kuchenna pochłania wilgoć, która przenika do produktów spożywczych z lodówki. Jeśli chcesz zachować świeżość produktów spożywczych na dłużej, wyłóż suchymi gąbkami półkę w lodówce.

Gąbka nie tylko pochłonie nadmiar wilgoci, ale też nieprzyjemne zapachy. Pamiętaj o tym, żeby odciskać z gąbki wodę i co jakiś czas wymieniać ją na nową. Nie dopuść do tego, by gromadziły się na niej groźne bakterie i drobnoustroje.

Sposoby na brzydkie zapachy w lodówce

Zdjęcie Po co trzymać woreczek ryżu w lodówce? #2

Woda z octem

Jeśli w twojej lodówce unosi się nieprzyjemny zapach, umyj ją wodą z octem. Możesz wstawić do środka miseczkę z octem. W ten sposób zneutralizujesz przykrą woń.

Soda oczyszczona

Innym skutecznym sposobem jest wyczyszczenie lodówki za pomocą roztworu sody oczyszczonej z ciepłą wodą, w proporcji: dwie filiżanki wody i dwie łyżki sody. Możesz także umieścić sodę w pojemniku i włożyć go do lodówki na 24 godziny. To sprawi, że brzydkie zapachy znikną!

Kawa

Wsyp kilka łyżeczek świeżo mielonej kawy na talerzyk i ustaw go w lodówce. Dzięki temu brzydkie zapachy nie przenikną do jedzenia.

Ziemniak

Przekrój surowego ziemniaka na pół i połóż go na papierowym ręczniku w lodówce. Ziemniak zaabsorbuje wszystkie niechciane zapachy. Wymieniaj go na świeżego co 3 dni, dopóki brzydki zapach całkowicie nie zniknie.

Cytryna

To bardzo skuteczny sposób na brzydkie zapachy w lodówce. Pokrój cytrynę na plasterki i wbij w nią kilka goździków. Następnie umieść je na różnych poziomach lodówki.