Mity na temat paznokci. Poznaj je i przestań w nie wierzyć!

Katarzyna

Uroda

20.09.2021 21:29

Mity na temat paznokci. Poznaj je i przestań w nie wierzyć!

Zadbane paznokcie to wizytówka dłoni. Wokół paznokci „narosło” jednak wiele mitów, które warto obalić! Sprawdź, co nie jest prawdą!

Zdjęcie Mity na temat paznokci. Poznaj je i przestań w nie wierzyć! #1

Zadbane paznokcie 

Zadbane i mocne paznokcie to marzenie każdej kobiety. Panowanie zwracają uwagę nie tylko na naszą urodę czy fryzurę, ale również na dłonie i paznokcie. Wypielęgnowane paznokcie muśnięte lakier potrafią wiele powiedzieć o jej właścicielce. Dziś panie mogą zadbać o nie same lub udać się do kosmetyczki, która zrobi to za nie.

Mity na temat paznokci 

O paznokciach można usłyszeć wiele informacji. Między innymi na temat tego, jak je pielęgnować lub czego nie robić. Niektóre zdania są prawdziwe, a niektóre niekoniecznie. Przeczytaj, co jest mitem i mija się z prawdą, jeśli chodzi o paznokcie.

Białe plamki

Od czasu do czasu na paznokciach pojawiają się białe plamki, które odznaczają się na różowej płytce. Aby je dostrzec, paznokieć nie może być jednak pomalowany. Najczęściej pojawiają się one, gdy organizmowi brakuje witamin, takich jak cynk, białko czy wapno. Białe plamki mogą jednak również powstać na skutek źle wykonanego manicure, czy przy lekkim uderzeniu.

Zdjęcie Mity na temat paznokci. Poznaj je i przestań w nie wierzyć! #2

Manicure szkodzi paznokciom

Kolejnym mitem, jest to, że manicure i pedicure szkodzi paznokciom. Zanim nałoży się na nie hybrydę lub lakier, to paznokcie pokrywaną są bazą, która tworzy „barierę” ochronną między paznokciem a lakierem. Jeśli zabieg jest wykonany dobrze, to lakier nie ma dostępu do płytki, a więc jej nie niszczy ani nie osłabia.

Paznokcie muszą odpocząć

Czasami pomiędzy ściąganiem jednych paznokci a nałożeniem długich, zaleca się, aby paznokcie „odpoczęły” i przez jakiś czas pozostały naturalne. Paznokcie są zbudowane z martwych komórek, a wszelkie składniki odżywcze pobierają z krwi, a nie z powietrza. Odczekanie pomiędzy jednym zabiegiem a drugim nie ma więc znaczenia. Jeśli czujesz, że twoje paznokcie są osłabione, to zmień nawyki żywieniowe i postaw na posiłki bogate w witaminy i składniki odżywcze.

Zdjęcie Mity na temat paznokci. Poznaj je i przestań w nie wierzyć! #3

Sztuczne paznokcie pomagają

Kolejnym mitem, w który wierzy większość kobiet, jest to, że sztuczne paznokcie są dobre na osłabione płytki. Nie jest to prawda, ponieważ osłabiona płytki pod warstwą żelu się nie zregeneruje, tylko będzie nadal osłabiona. Zamiast chować ten problem, lepiej jest wzmocnić swoją płytkę paznokcia niż nakładać na nią hybrydę czy żel.