Łupiny po orzechach włoskich. Sprawdź, co można z nich zrobić!

Katarzyna

Uroda

06.10.2021 13:49

Łupiny po orzechach włoskich. Sprawdź, co można z nich zrobić!

Jesień zawitała do naszych domów, a wraz z nią orzechy włoskie. Do czego możne wykorzystać ich łupiny? Podpowiadamy!

Zdjęcie Łupiny po orzechach a uroda. Sprawdź, co można z nich zrobić! #1

Jesienne produkty 

Jesień to pora roku, która również jest bogata w owoce i warzywa. Gdy z drzew lecą liście możesz się cieszyć świeżymi orzechami, pyszną zupą z dyni czy pieczonymi kasztanami. Jesień to również czas na pielęgnację ciała po upalnym lecie. Okazuje się, że w swoim domowym spa możesz wykorzystać również łupiny z orzechów włoskich, które zazwyczaj lądują w koszu. Ich skorupki można wykorzystać podczas dbania o urodę.

Orzechy włoskie 

Orzechy włoskie zawierają w sobie wiele witamin takich jak witamina A, B1, B2, B6 czy PP. Produkty te składają się z 15% wysokowartościowego białka oraz mają w sobie bardzo dużą ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Co ciekawe zjedzenie 3 orzechów dziennie zaspokaja twoje zapotrzebowanie na kwasy omega-3. Orzechy włoskie mają kaloryczność na poziomie 645 kcal na 100 g produktu. Są one źródłem antyoksydantów, które chronią organizm przed chorobami nowotworowymi. Orzechy można jeść zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej. Ich łupiny natomiast można wykorzystać do zabiegów kosmetycznych.

Płyn wybielający do zębów

Z łupin z orzechów warto przygotować płyn wybielający zęby. Do jego przygotowania potrzebujesz łupiny z 6 orzechów oraz 250 ml wody. Łupiny zalej szklanką wody, a następnie gotuj przez około 20 minut. Przygotowany napar odstaw do ostygnięcia, a następnie zamocz w nim szczoteczkę i myj nią zęby przez 5 minut. Po tym czasie wypłucz dokładnie usta, a cały zabieg powtarzaj przez około 14 dni. Napar z łupin usuwa kamień nazębny oraz przebarwienia, a także może wybielić zęby nawet o dwa odcienie.

Zdjęcie Łupiny po orzechach a uroda. Sprawdź, co można z nich zrobić! #2

Płukanka do włosów

Z łupin orzechów włoskich możesz przygotować również wzmacniającą płukankę do włosów. Przepis jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy, że do garnka wsypiesz łupiny z około 25 dokładnie umytych orzechów i zalejesz je wodą, tak aby je zakryła. Całość gotuj przez 45 minut i odstaw później do ostygnięcia. Roztwór przelej do butelki i płucz nim włosy po każdym umyciu, a staną się mocniejsze i nabiorą miedzianego połysku.