Gliceryna - hit z apteki za 3 zł. Zobacz jego szerokie zastosowanie.

Patrycja

Zdrowie

07.10.2021 21:32

Gliceryna - hit z apteki za 3 zł. Zobacz jego szerokie zastosowanie.

Kupisz w każdej aptece bez recepty, już za kilka złotych. Za buteleczkę 30 gram, zapłacisz około 3 złotych. Ma wiele cennych właściwości, możesz wykorzystać ją jako lek, kosmetyk lub środek czyszczący. Poznaj niesamowitą moc gliceryny!

Zdjęcie Gliceryna- hit z apteki za 3 zł #1

źródło: www.doz.pl

Czym jest gliceryna?

Gliceryna zwana również glicerolem, to alkohol trójwodorotlenowy. Jest gęstą, bezbarwną i bezwonną cieczą, o słodkawym smaku. Rozpuszcza się w wodzie oraz w alkoholu, ale nie w tłuszczach jednocześnie stanowiąc dla nich dobry rozpuszczalnik.

Najczęściej stosowana jest stosowana w przemyśle farmaceutycznym do produkcji środków przeczyszczających oraz leków do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego. W kosmetyce stosuje się ją do wyrobu wielu kosmetyków, ponieważ korzystnie wpływa na ich konsystencję i działanie. To jednak nie wszystkie jej zastosowania!

Gliceryna i jej zastosowanie

Lek

Glicerynę zazwyczaj stosuje się jako lek przeczyszczający. Dzięki jej właściwościom wykorzystywana jest do wytwarzania czopków glicerynowych. Czopki podawane doodbytniczo, mają dużą zdolność do gromadzenia wody w świetle jelit, co ułatwia wypróżnianie. 

Kosmetyk

Gliceryna stosowana jest jako kosmetyk, ponieważ pozytywnie wpływa na skórę. Nawilża ją i działa łagodząco na podrażnienia. Wykorzystuje się ją do regeneracji naskórka skóry dojrzałej. Często wykorzystuje się ją w kremach, pomadkach do ust i odżywkach do włosów.

Możesz dodać kilka kropli gliceryny do odżywki do włosów, a Twoja fryzura uzyska niesamowity blask. Włosy staną się lśniące, nawilżone i miękkie, będą łatwiej się rozczesywać i lepiej układać.

Środek czyszczący

Glicerynę można wykorzystać także w inny sposób, na przykład jako środek czyszczący różne powierzchnie.

Przyda się przy myciu okien. Kilka kropli gliceryny warto dodać do wody, którą myjemy okna. Gliceryna nada szybom połysku i sprawi, że brud i zanieczyszczenia nie będą się tak łatwo osadzać.

Niezastąpiona przy myciu luster. Podczas sprzątania, nalej kilka kropli gliceryny na wilgotną ściereczkę i przetrzyj lustro. Dzięki temu nawet podczas gorącej kąpieli, lustro nie będzie parowało.

Gliceryna pomoże w walce z kurzem. Namocz ściereczkę w wodzie z jej dodatkiem. Dzięki temu łatwiej wyczyścimy meble, a w dodatku kurz nie będzie tak szybko osiadał na czyszczonych powierzchniach.

Gdzie możną ja kupić?

Glicerynę kupisz w każdej aptece bez recepty, już za kilka złotych. Za buteleczkę 30 gram, zapłacisz około 3 złotych!