Maść majerankowa. HIT z apteki na dziecięcy katar za 3 zł!

Agnieszka

Zdrowie

22.09.2019 12:56

Maść majerankowa. HIT z apteki na dziecięcy katar za 3 zł!

Karat jest bardzo uciążliwy dla małego dziecka. Wydzielina i zatkany nosek przeszkadzają mu przede wszystkich podczas ssania piersi lub butelki. Dziecko źle śpi w nocy i jest rozdrażnione. Co więcej, infekcja nosa szybko może przerodzić się w infekcję gardła, zatok, a nawet ucha środkowego.

Zdjęcie Maść majerankowa. HIT z apteki na dziecięcy katar za 3 zł! #1

Maść majerankowa

Doskonałym sposobem na łagodzenie uciążliwego kataru jest stosowanie maści majerankowej. Produkt ten doskonale łagodzi stany zapalne, w tym katar. Wzmacnia też naczynia krwionośne. W jej składzie znajdziemy też liczne olejki eteryczne, które przyspieszają łagodzenie infekcji i lekko rozgrzewają. Co więcej, maść na doskonale łagodzi oparzenia i odmrożenia.

Stosowanie

Maść jest bezpieczna zarówno dla kobiet w ciąży, jak i małych dzieci.

UWAGA: maść należy stosować jedynie zewnętrznie. W przypadku kataru należy posmarować dziurki nosa tylko na zewnątrz i nie wprowadzać maści do środka nosa. Obszar, na który została zastosowana maść nie powinien mieć kontaktu z promieniami słonecznymi.

Maść nie może być stosowana w przypadku alergii na majeranek. Zbyt długie stosowanie może doprowadzić do powstania przebarwień na skórze.

Zdjęcie Maść majerankowa. HIT z apteki na dziecięcy katar za 3 zł! #2

Domowa maść majerankowa

Maść majerankowa kosztuje ok. 3 zł i znajdziemy ją w każdej aptece. Można jednak wypróbować domowy sposób. Potrzebujemy jedynie majeranku i masła (koniecznie bez dodatku soli).

Majeranek należy utrzeć z razem z masłem w misce i odstawić do lodówki na 24 godziny. Po tym czasie mieszankę należy roztopić na wolnym ogniu. Na koniec warto przecisnąć maść przez gazę, aby uzyskać gładką konsystencję. Kiedy maść ostygnie i stężeje, można zacząć ją stosować.