Jaki kubek termiczny wybrać?

Agnieszka

Zdrowie

07.10.2021 9:32

Jaki kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny to niezwykle praktyczne naczynie, dzięki któremu gorącą kawą czy herbatą możemy się delektować poza domem. Idealny produkt tego typu powinien być szczelny i na długo utrzymywać temperaturę. Jaki wybrać kubek termiczny? 

Czym kierować się przy wyborze kubka termicznego?

Co warto wziąć pod uwagę przy zakupie kubka termicznego? Pierwsza ważna kwestia to pojemność. Średnio wynosi ona od 200 do około 500 ml. Wysokiej jakości kubek musi być szczelny, skutecznie chroniąc przed przypadkowym rozlaniem napoju w torebce lub plecaku i nie dopuszczając do utraty ciepła. Najlepiej, aby był w stanie utrzymywać wysoką temperaturę znajdującego się w nim napoju przez co najmniej kilka godzin. Dobry kubek termiczny nie chłonie i nie wydziela zapachów, a także nie uwalnia szkodliwych substancji pod wpływem temperatury. Musi mieć również kształt pozwalający na wygodne, stabilne trzymanie.

Godne polecenia są zwłaszcza modele ze środkowym zwężeniem gwarantującym pewny chwyt oraz z powłoką antypoślizgową chroniącą przed przypadkowym wyślizgnięciem się z dłoni. Warto, by takie naczynie było łatwe w utrzymaniu w czystości i nadawało się do mycia w zmywarce. Termiczne kubki mogą mieć różne kolory i być pokryte rozmaitymi wzorami. Do wyboru mamy na przykład kubek termiczny różowy, kubek termiczny śmieszny oraz kubek termiczny świąteczny. Takie ozdobne naczynia to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

 

Zdjęcie Jaki kubek termiczny wybrać? #1
Źródło: tadar.pl

Kubek termiczny na kawę — z czego może być wykonany?

Dostępne na sklepowych półkach kubki termiczne do kawy mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z dostępnych rozwiązań są modele z tworzywa sztucznego. Są one bardzo lekkie, a co za tym idzie — wygodne w przenoszeniu. Z tego właśnie względu, najczęściej do czynienia mamy z plastikowymi kubkami termicznymi dla dzieci, które zdobią motywy postaci z kreskówek czy zwierzątek.

Warte uwagi są również naczynia, których zewnętrzna powłoka została wykonana z plastiku, a wewnętrzna — ze stali nierdzewnej. Do niewątpliwych atutów takich kubków termicznych do samochodu można zaliczyć także ich niska cenę, która zaczyna się już od kilkunastu złotych.

Druga propozycja to kubek termiczny szklany. Jego główną zaletą jest odporność na uszkodzenia. Taki kubek termiczny mały bardzo dobrze utrzymuje temperaturę napoju nawet przez kilkanaście godzin. Co więcej, stal nierdzewna jest materiałem, który nie chłonie zapachów i nie wydziela szkodliwych związków pod wpływem temperatury. Dobrym rozwiązaniem będzie kubek termiczny 500 ml wyścielany od wewnątrz warstwą srebra o właściwościach antybakteryjnych lub taki, który posiada dodatkową powłokę antypoślizgową gwarantującą pewny chwyt.

W sklepach spotkać można również niejeden kubek termiczny 300 ml szklany. Podobnie jak stalowy, dobrze utrzymuje temperaturę napojów. Jako że nadaje się do mycia w zmywarce, jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Taki kubek termiczny 250 ml najlepiej sprawdza się podczas krótkich spacerów lub w biurze. Ciekawym rozwiązaniem jest także ceramiczny kubek termiczny z uchem. Najczęściej posiada on silikonową pokrywkę, która skutecznie wydłuża czas utrzymywania wysokiej temperatury znajdującej się w nim kawy lub herbaty. Tego typu kubek termiczny ze słomką nie pochłania i nie wydziela zapachów oraz prezentuje się niezwykle elegancko. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kubki do kawy z tritanu, czyli specjalnego tworzywa sztucznego wolnego od szkodliwych związków. Dlaczego warto kupić taki kubek termiczny z uchwytem? Jest on wytrzymały, lekki, odporny na rozwój drobnoustrojów i nie chłonie zapachów.

 

Zdjęcie Jaki kubek termiczny wybrać? #2
Źródło: tadar.pl

Gwarancja codziennych sukcesów w delektowaniu się aromatyczną kawą lub owocową herbatą poza domem? Wysokiej jakości, szczelny kubek termiczny!