Agata Młynarska napisała list otwarty do Prezydenta! Mocny apel dziennikarki

Martyna

Lifestyle

Oct. 6, 2021, 2:13 p.m.

Agata Młynarska napisała list otwarty do Prezydenta! Mocny apel dziennikarki

Agata Młynarska chętnie wypowiada się i odnosi do spraw politycznych czy społecznych. Kobieta na swoim Instagramie pokazała list, który wraz z pozostałymi Kawalerami Orderu Uśmiechu wysłała do Prezydenta RP, premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Spraw Wewnętrznych.

Mocny apel A. Młynarskiej

Pismo ma charakter listu otwartego. Tematem jest dramatyczna sytuacja uchodźców przebywających na polsko-białoruskiej granicy.

Kobieta domaga się od „rządzących” informacji na temat dzieci, które „przerzucane są między granicami”.

W imieniu opinii publicznej domaga się wiedzy na temat pomocy udzielanej dzieciom na granicy.

Pani Agata zaznacza, że nie można dać przyzwolenia na bezmiar dziecięcego cierpienia. Apeluje, że trzeba być ponad podziałami i ponad granicami.

List skierowany jest do Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego oraz Mariusza Kamińskiego.

Oto przekaz listu

„Każdemu człowiekowi w potrzebie, kryzysie, cierpieniu, a zwłaszcza dzieciom należy się pomoc. Żadne dziecko nie może być narzędziem w rękach polityków. [...] Łamane są prawa dziecka”. – czytamy we fragmencie listu A. Młynarskiej.

„Nie zgadzamy się, aby nieludzka ziemia, o której pisał Czapski, stała się teraz naszym, polskim udziałem. Nie ma w nas zgody na bezmiar dziecięcego cierpienia. Nie wierzymy, żeby nie można było pomóc cierpiącym, głodnym, przerażonym dzieciom. Ponad podziałami, ponad granicami!” – czytamy w dalszej części apelu.

Informacja o wysłaniu listu spotkała się z pozytywnym odzewem. Internauci licznie popierają inicjatywę pani Agaty i mają nadzieję na pozytywne rezultaty.

Pod apelem podpisali się także m.in. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Irena Santor, Janina Ochojska, Dorota Zawadzka oraz Anna Maria Wesołowska.

Na początku listu zamieszczona jest wymowna wypowiedź Ireny Sendlerowej w formie cytatu. Kobieta odznaczona była w 2007 roku Orderem Uśmiechu.

„A co na to świat? […] Świat milczał! A milczenie czasem znaczy przyzwolenie na co, co się dzieje”