List otwarty OWSIAKA do TVP. Reakcja na “Tylko nie mów nikomu”

List otwarty OWSIAKA do TVP. Reakcja na “Tylko nie mów nikomu”

“Tylko nie mów nikomu” to film dokumentalny o problemie pedofilii w kościele. Dziennikarz Tomasz Sekielski realizował go samodzielnie - bez pomocy żadnej stacji telewizyjnej. Pieniądze na to ogromne przedsięwzięcie zebrał na Patronite, gdzie uzbierał ponad 450 tysięcy złotych.

Jerzy Owsiak uważa, że tak ważne dokumenty ukazujące ignorowany do tej pory problem powinny być emitowane w TVP. Taką też prośbę skierował do Telewizji Polskiej, w tym bezpośrednio do Jacka Kurskiego.

Owsiak zaznaczył, że ma do tego prawo jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wspomniał w swoim liście, że TVP ma obowiązek realizowania misji publicznej, cechować się pluralizmem i bezstronnością. Powinna więc wyemitować film dokumentalny Tomasza Sekielskiego, aby każdy Polak mógł go obejrzeć.

Wprawdzie film dostępny jest na kanale YouTube Sekielskiego bez żadnych opłat, jednak osoby starsze, mniej zaznajomione z technologią internetową mogą mieć problem z dotarciem do dokumentu.

TREŚĆ LISTU OWSIAKA NA FACEBOOKU:"Do Telewizji Polskiej

Zgodnie z art.21 ust.1 ustawy o radiofonii i telewizji, publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.

Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej.

List o takiej treści w formie listu wysłałem także do adresata – Pana Jacka Kurskiego."Myślicie, że taka prośba skłoni władze TVP do wyemitowania “Tylko nie mów nikomu” w Telewizji Polskiej? Czy może list otwarty przejdzie bez echa?

Zdjęcie List otwarty OWSIAKA do TVP. Reakcja na “Tylko nie mów nikomu” #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Owsiak#/media/File:2017_Woodstock_009_Jerzy_Owsiak.jpg

Agnieszka

Polecane