Agata Duda była nauczycielką. Stuhr przekazał MOCNY LIST od jej dawnych kolegów!

Agnieszka

Lifestyle

April 12, 2019, 1:09 p.m.

Agata Duda była nauczycielką. Stuhr przekazał MOCNY LIST od jej dawnych kolegów!

Maciej Stuhr udostępnił na swoim profilu na Facebooku list otwarty od nauczycieli II liceum ogólnokształcącego w Krakowie. List skierowany jest do Agaty Dudy, która w tej właśnie szkole pracowała jako nauczycielka aż do czasu wyborów prezydenckich.

Maciej Stuhr jest absolwentem II liceum ogólnokształcącego w Krakowie. Podobnie jak Prezydent Andrzej Duda. Agata Duda natomiast była tam nauczycielką przez wiele lat. Jej byli koledzy i koleżanki z pracy postanowili napisać list otwarty i przekazać go za pośrednictwem Macieja Stuhra.


“List otwarty do Koleżanki, Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser – Dudy.”

List jest pełen żalu i niezrozumienia. Nauczycieli dziwi fakt, że Agata Duda nie chce się z nimi solidaryzować. Przecież doskonale zna sytuację nauczycieli.

Autor wspomina, że byli koledzy z pracy Agaty Dudy bardzo ją wspierali, cieszyli się z jej osiągnięć i byli dumni, że została pierwszą damą. Tym bardziej nie mogą zrozumieć jej stosunku do strajku nauczycieli. Jak twierdzi, nauczyciele muszą tłumaczyć się z zachowania Agaty Dudy. Czują się tym upokorzeni i zawstydzeni.

"Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji."

Zdjęcie Agata Duda była nauczycielką. Stuhr przekazał MOCNY LIST od jej dawnych kolegów! #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Agata_Kornhauser-Duda#/media/File:Agata_Kornhauser-Duda_(2018).jpg

Autor listy zarzuca Agacie Dudzie milczenie i bezczynność. Pyta, czy nie czuje potrzeby zabrania głosu w tak ważnej sprawie, jaką niewątpliwie jest edukacja i system szkolnictwa.

"Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela? Jako wieloletnia nauczycielka doskonale znasz realia szkolne, wiesz ile czasu i pracy należy poświęcić, aby być dobrym nauczycielem i sprostać oczekiwaniom uczniów i rodziców. Pamiętamy doskonale, że mając w sercu dobro szkoły umiałaś zajmować stanowisko w rozwiązywaniu problemów i bronić go rzeczowymi argumentami."

Na koniec nauczyciele wyrażają nadzieję, że Agata Duda okaże im wsparcie. Zapewniają też, że nie są inspirowani nikim zewnątrz, a list jest wyłącznie ich inicjatywą.

TREŚĆ LISTU - LINK.