Agata Duda była nauczycielką. Stuhr przekazał MOCNY LIST od jej dawnych kolegów!

Agata Duda była nauczycielką. Stuhr przekazał MOCNY LIST od jej dawnych kolegów!

Maciej Stuhr udostępnił na swoim profilu na Facebooku list otwarty od nauczycieli II liceum ogólnokształcącego w Krakowie. List skierowany jest do Agaty Dudy, która w tej właśnie szkole pracowała jako nauczycielka aż do czasu wyborów prezydenckich.

Maciej Stuhr jest absolwentem II liceum ogólnokształcącego w Krakowie. Podobnie jak Prezydent Andrzej Duda. Agata Duda natomiast była tam nauczycielką przez wiele lat. Jej byli koledzy i koleżanki z pracy postanowili napisać list otwarty i przekazać go za pośrednictwem Macieja Stuhra.


“List otwarty do Koleżanki, Pierwszej Damy, Pani Agaty Kornhauser – Dudy.”

List jest pełen żalu i niezrozumienia. Nauczycieli dziwi fakt, że Agata Duda nie chce się z nimi solidaryzować. Przecież doskonale zna sytuację nauczycieli.

Autor wspomina, że byli koledzy z pracy Agaty Dudy bardzo ją wspierali, cieszyli się z jej osiągnięć i byli dumni, że została pierwszą damą. Tym bardziej nie mogą zrozumieć jej stosunku do strajku nauczycieli. Jak twierdzi, nauczyciele muszą tłumaczyć się z zachowania Agaty Dudy. Czują się tym upokorzeni i zawstydzeni.

"Czujemy wstyd i upokorzenie, będąc zmuszonymi do tłumaczenia się, w jaki sposób traktujesz całe środowisko nauczycielskie, a między innymi nas, swoje koleżanki i kolegów, wyrażając milczeniem aprobatę dla destrukcyjnych działań i przekłamań rządu, w obliczu największego powojennego kryzysu edukacji."

Zdjęcie Agata Duda była nauczycielką. Stuhr przekazał MOCNY LIST od jej dawnych kolegów! #1
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Agata_Kornhauser-Duda#/media/File:Agata_Kornhauser-Duda_(2018).jpg

Autor listy zarzuca Agacie Dudzie milczenie i bezczynność. Pyta, czy nie czuje potrzeby zabrania głosu w tak ważnej sprawie, jaką niewątpliwie jest edukacja i system szkolnictwa.

"Czy naprawdę nie czujesz potrzeby zabrania głosu w naszej obronie i przeciwstawienia się medialnej fali nienawiści uderzającej w godność zawodu nauczyciela? Jako wieloletnia nauczycielka doskonale znasz realia szkolne, wiesz ile czasu i pracy należy poświęcić, aby być dobrym nauczycielem i sprostać oczekiwaniom uczniów i rodziców. Pamiętamy doskonale, że mając w sercu dobro szkoły umiałaś zajmować stanowisko w rozwiązywaniu problemów i bronić go rzeczowymi argumentami."

Na koniec nauczyciele wyrażają nadzieję, że Agata Duda okaże im wsparcie. Zapewniają też, że nie są inspirowani nikim zewnątrz, a list jest wyłącznie ich inicjatywą.

TREŚĆ LISTU - LINK.

Agnieszka

Polecane