Jak przyspieszyć obsługę w sklepie? Niezawodny sposób!

Patrycja
Newsy
15.09.2021 20:18
Jak przyspieszyć obsługę w sklepie? Niezawodny sposób!

Długie kolejki do kas to problem zarówno w dużych marketach, jak i małych sklepach osiedlowych. Przedstawiamy prosty trik, który usprawni proces robienia zakupów i pomoże skrócić czas oczekiwania w kolejce. Wprowadź go w życie, a zaczniesz robić zakupy szybciej i sprawniej!

Zdjęcie Ten triki pozwoli Ci usprawnić zakupy i skrócić kolejkę w sklepie #1

Te triki pozwolą Ci usprawnić zakupy

Ten prosty trik usprawni proces robienia zakupów i ułatwi pracę kasjerek/ kasjerów. Zastosuj go, a  kolejki przy kasach będą posuwać się szybciej! Rozwiązanie może wydawać się banalnie proste, ale zapewniamy, że jest skuteczne!

Jak przyspieszyć obsługę w sklepie? Niezawodny sposób!

  1. Podczas wykładania zakupów na taśmę, układaj je w takiej kolejności, by ułatwić ich późniejsze pakowanie. Zacznij od rzeczy największych i najcięższych, a najlżejsze i najdelikatniejsze produkty umieszczaj na końcu. Możesz je pogrupować asortymentem, zwłaszcza jeśli kupujesz kilka takich samych produktów.
  2. Umieszczając produkty na taśmie, ułóż je w tym samym kierunku, do góry kodami kreskowymi. W ten sposób kasjerka znacznie szybciej je zeskanuje.
  3. Po skanowaniu od razu pakuj produkty do przygotowanych siatek lub układaj je w wózku. W ten sposób kolejne produkty nie będą się gromadzić i tworzyć zatoru przy kasie.
  4. W międzyczasie przygotuj kartę stałego klienta oraz portfel. Nie trać czasu na szukanie ich w torebce lub plecaku, gdy skanowanie Twoich zakupów zostanie zakończone. Może wydawać się to zaskakujące, ale to właśnie klienci, którzy dopiero po spakowaniu zakupów zaczynają szukać portfela, są głównym powodem tworzących się kolejek przy kasach.
  5. Najszybszym sposobem dokonywania płatności jest stosowanie płatności bezgotówkowych. Polecane jest to zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa, ponieważ jest to o wiele bardziej higieniczne, niż płacenie gotówką. Jeśli masz taką możliwość, unikaj dokonywania płatności gotówką, wybieraj formę bezgotówkową (kartą, Blik, Google Pay lub Apple Pay).

Proste, ale skuteczne!

Im więcej osób zacznie stosować się do tych prostych zasad, tym łatwiej i przyjemniej będzie robić zakupy. Dzięki temu załatwisz swoje sprawy szybciej, poświęcisz mniej czasu na stanie w kolejce i unikniesz nerwowych sytuacji przy kasie.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną