Lifestyle

Siatkarze oburzeni zachowaniem TVP. Michał Kubiak komentuje

Sept. 20, 2021, 4:10 p.m.

Siatkarze oburzeni zachowaniem TVP. Michał Kubiak komentuje

W sobotę odbył się mecz siatkówki Polska-Słowenia. Siatkarzom nie udało się przejść do finału Mistrzostw Europy. Nasi rywale wygrali półfinał wynikiem 3:1.

 

Buzujące negatywne emocje

Polacy wygrali pierwszy set. Drugi był bardzo wyrównany- finalnie przegrany przez naszą reprezentację. To właśnie był kulminacyjny moment. Od tej chwili mecz był pełen napięcia.

Podczas meczu doszło do przepychanek słownych między kapitanem reprezentacji Polski- Michałem Kubiakiem a Tine Urnautem. Dyskusje pod siatką toczyły się w bardzo burzliwym charakterze. Do akcji włączył się sędzia apelując o spokój. Rzekomym powodem sprzeczki była niestosowna mina M. Kubiaka podczas trwania meczu.

Michał Kubiak odmawia wywiadu po meczu

Po zakończonym meczu Michał Kubiak nie stawił się w gotowości aby udzielić wywiadów dla dziennikarzy. Postawa siatkarza spotkała się z dużym oburzeniem.

 "Ja wszystko rozumiem, emocje, żal... Ale po raz drugi w tym sezonie - igrzyska olimpijskie + mistrzostwa Europy - kapitan nie staje przed kamerą po porażce. KAPITAN. Może się mylę, ale nie on pierwszy powinien dwa słowa powiedzieć?"- czytamy wpis Filipa Czyszanowskiego – dziennikarza "TVP Sport"

Oburzenie nabrało na sile po informacjach, które trafiły do sieci…

Kapitan reprezentacji na prośby dziennikarzy o udzielenie wywiadu rzekomo wypowiedział się w niekulturalny sposób.

W doniesieniach czytamy, że wypowiedź zawierała niecenzuralne słowa. Informację taką przekazał w mediach społecznościowych  pan Sebastian Parfjanowicz.

Siatkarze wściekli na TVP

Finalnie polska drużyna siatkarska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy. Po zakończonym meczu o wypowiedz pokusili się siatkarze z drużyny. Odnieśli się oni do szumu medialnego wokół osoby pana M. Kubiaka.

Wypowiedzi udzielił Łukasz Kaczmarek- zawodnik atakujący w polskiej drużynie :

„Było dużo szpilek. My skupialiśmy się na sobie. Jak zobaczyłem na TVP Sport wypowiedź panów Czyszanowskiego i Parfjanowicza, jak zaczęli "wrzucać" na naszego kapitana... Serce mi się kroiło. Znam tego chłopaka i wiem, że oddałby za nas wszystkich serce” – powiedział reprezentant drużyny

 

Siatkarze bronią Michała Kubiaka : "To nie do pomyślenia" 

 „Michał to niesamowity wojownik, który zostawia serducho na boisku. Robi wszystko, żebyśmy osiągali jak najlepsze wyniki i generalnie, było jak najlepiej. A ta dwójka robi jakąś, za przeproszenie, g***oburzę w mediach. To jest dla mnie nie do pomyślenia”- dodał mężczyzna podczas wywiadu dla dziennikarzy

 

Michał Kubiak przeprasza

Po niedzielnym meczu siatkarz jednak udzielił wywiadu dla dziennikarzy. Odniósł się do swojej postawy. Prosił o zrozumienie, przeprosił. Zaznaczył, że jego niechęć do udzielania wywiadów nie jest uciekaniem od odpowiedzialności.

„[…] jestem tylko człowiekiem, czasami muszę odetchnąć” – słyszeliśmy wypowiedź M. Kubiaka

Pewne jest, że tak ważne rozgrywki wiążą się z dużym stresem i emocjami. Są osoby, które uważają, że dosadny upust emocji nie jest niczym złym.

Niektórzy jednak twierdzą, że postawa kapitana drużyny powinna być nienaganna i powściągliwa.