Obowiązkowe szczepienia? Tak, firma Google wprowadza takie wymogi

Katarzyna

Newsy

02.08.2021 17:32

Obowiązkowe szczepienia? Tak, firma Google wprowadza takie wymogi

Obowiązkowe szczepienia w niektórych miejscach pracy powoli stają się faktem. Taki wymóg zastosowała m.in. firma Google.

Zdjęcie Obowiązkowe szczepienia? Tak, firma Google wprowadza takie wymogi #1

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19 wzbudzają wiele emocji. Część osób od razu poddała się szczepieniu, inni natomiast zarzekają się, że nigdy tego nie zrobią. Po kilku miesiącach szczepień widać, że ilość osób chętnych do szczepienia zaczyna się zmniejszać, więc państwo stara się jak może, aby zachęcić pozostałe osoby do szczepień. Jak na razie nie przynosi to większego efekty, dlatego Polska zastanawia się nad wprowadzeniem obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Jak na razie jednak jest to tylko pomysł.

Obowiązkowe szczepienia 

Okazuje się, że krok ten wykonała natomiast firma Google, która chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. Co prawda obecnie większość pracowników tej globalnej firmy nie pracuje w biurze, tylko wykonuje pracę zdalną. Google ma jednak w planach powrót pracowników do biur i w związku z tym chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw koronawirusowi.

Praca zdalna do 18.10.2021

Według informacji podanych przez portal Business Insider pracownicy tej międzynarodowej firmy będą mogli pracować zdalnie przyjemniej do 18 października. Prezes zarządu firmy Google ogłosił jednak, że osoby powracające po tym czasie do biur będą musiały być zaszczepione. Taki obowiązek odgórnie nakłada na nich pracodawca i nie można się od niego uchylić.

Zdjęcie Obowiązkowe szczepienia? Tak, firma Google wprowadza takie wymogi #2

Na razie amerykańskie biura 

Sundar Pichai, jako prezes spółki podkreślił, że obowiązek ten zostanie jak na razie wprowadzony w amerykańskich biurach spółki nawet w ciągu kilku tygodni. Kolejne spółki i firmy będą wprowadzać ten obowiązek w kolejnych miesiącach, a docelowo obowiązek szczepień będzie wprowadzony we wszystkich placówkach. Firma mówi jednak, że po powrocie do biur, zasady pracy zdalnej ulegną uelastycznieniu.

Obowiązkowe szczepienia we Francji 

Jednym z krajów, który zdecydował się na wprowadzenie obowiązkowych szczepień, jest Francja. Tam od sierpnia zaostrzają się zasady epidemiczne dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Do 1 sierpnia osoby te nie będą mogły m.in. wchodzić do niektórych centrów handlowych czy sklepów. Brak zaszczepienia będzie również skutkował niemożnością skorzystania z kin czy restauracji. Brak certyfikatu sanitarnego będzie wiązał się również z brakiem możliwości skorzystania z placówek medycznych czy przejazdów pociągiem. Do 15 września według nowych przepisów szczepieniu będą musiały się poddać osoby, pracujące w służbie zdrowia oraz placówkach opiekuńczych.