Kasia Nosowska o “cnotach niewieścich”. Jej wypowiedź podbija internet!

Agnieszka

Lifestyle

16.07.2021 1:14

Kasia Nosowska o “cnotach niewieścich”. Jej wypowiedź podbija internet!

Katarzyna Nosowska znana jest, oprócz ogromnego talentu do muzyki, z zabawnego komentowania otaczającej nas rzeczywistości. Tym razem krótko, ale treściwie skomentowała nowe założenia polityki Ministerstwa Edukacji i Nauki, mówiące o  "ugruntowaniu dziewcząt do cnót niewieścich".

“Ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”

Założenia nowej polityki oświatowej Ministra Edukacji i Nauki wzbudziły niedawno spore kontrowersje. Na pierwszy rzut oka nie ma w tych założeniach nic niepokojącego,  jednak jedna kwestia przykuła szczególną uwagę.

Mowa o planie “ugruntowywania dziewcząt do cnót niewieścich”. To właśnie to zdanie wzbudziło największy sprzeciw.

Na reakcję społeczeństwa i znanych osób nie było trzeba długo czekać. Głos w tej sprawie zabrała między innymi Maja Ostaszewska, która bardzo angażuje się w ważne, społeczne tematy.

Na swoim Instagramie Maja Ostaszewska podsumowała plan Czarnka:

“Każdego dnia staram się przekazać mojej córce żeby podążała za własnymi marzeniami. Rozwijała własne pasje. Była świadoma swoich mocnych stron i rozwijała je, dawała sobie prawo do poszukiwań i błędów. Żeby była wolna od zaspokajania cudzych wyobrażeń na jej temat. “

“Anachroniczne, zakompleksione marzenia o „ugruntowywaniu cnót niewieścich” zachowajcie sobie panowie fundamentaliści dla siebie. Trzymajcie się z dala od naszych wolnych, silnych, mądrych i radosnych córek.” - napisała aktorka.

Do sprawy odniosła się też Kasia Nosowska. Krótko, ale treściwie odpowiedziała na plan MEiN.

 - Czy ty słyszałaś, że oni mówią, że trzeba ugruntować dziewczęta do cnót niewieścich? - mówił głos zza kadru. - Ja ich zaraz ku*wa ugruntuję - odpowiedziała Katarzyna Nosowska. - mówi na nagraniu Nosowska.

Swój filmik okrasiła krótkim komentarzem: “Tyle.”.

Jej filmik na Instagramie ma już prawie 140 tysięcy wyświetleń, a pod nim znajduje się wiele komentarzy popierających podejście artystki. 

Jedną z komentujących filmik Kasi Nosowskiej jest projektantka mody Joanna Przetakiewicz. W swoim komentarzu postanowiła zaproponować swoją pomoc Kasi:

- Jakby była potrzebna pomoc, to ja chętnie ich ku*wa ugruntuje razem z Tobą Kaśka - napisała Przetakiewicz.