Jak się ubrać na wesele, żeby nie popełnić gafy?

Patrycja

Newsy

23.06.2021 18:42

Jak się ubrać na wesele, żeby nie popełnić gafy?

Sezon ślubny trwa w najlepsze. Wiele osób w najbliższym czasie wybiera się na uroczystość, co jak wiadomo, wymaga odpowiedniego dopasowania stroju. Jak się ubrać na wesele, aby czuć się dobrze i atrakcyjnie, a jednocześnie nie popełnić gafy? Dowiedz się z tego artykułu!

Zdjęcie Jak się ubrać na wesele, żeby nie popełnić gafy? #1

W co się ubrać na wesele, żeby nie popełnić gafy?

Biała sukienka na wesele?

Spodobała Ci się sukienka w kolorze białym, ecru lub kremowym i zastanawiasz się, czy nie ubrać jej na wesele? Lepiej tego nie rób! Pojawienie się w bieli na ślubie jest źle widziane, zarówno przez Panny Młode, jak i weselnych gości. Odwraca uwagę od Panny Młodej i druhen i najczęściej jest po prostu złym wyborem.

Wciąż istnieje silne przekonanie, że biel powinna być zarezerwowana wyłącznie dla Panny Młodej. Jeśli koniecznie chcesz założyć białą sukienkę, na pewno nie wybieraj długiej do ziemi kreacji. Dobierz do niej kolorowe dodatki, tak aby biel nie zdominowała całości stroju. Z szacunku dla Panny Młodej powinnaś pozwolić jej poczuć się wyjątkowo w tym szczególny dniu.

Czarna sukienka na wesele

Czarna sukienka na weselu może być uznana za nietakt. Od wielu lat był to kolor niemile widziany na weselu, ponieważ najczęściej kojarzony z żałobą, stratą i smutkiem. Te negatywne skojarzenia są mocno zakorzenione w tradycji. Zwłaszcza starsze osoby uważają, że pojawienie się w czarnej sukni na weselu jest nie do pomyślenia. Zgodnie z przesądami to zła wróżba dla Młodej Pary.

Źle dobrane dodatki

Wybierając kreację na wesele, nie zapominaj o dodatkach: torebce, butach i biżuterii. Aby Twój strój był kompletny, dobierz do niego dodatkowe elementy.

Pamiętaj o tym, że dodatki mają do siebie pasować, ale wcale nie muszą być kompletem. Postaw na podobną kolorystykę i pasujące do siebie faktury. Jeśli chodzi o torebkę, wybierz kopertówkę bądź małą torebkę na pasku lub łańcuszku. Nie zabieraj ze sobą wielkiej torby, w której na co dzień nosisz niemal wszystko.

Źle dopasowana bielizna

Źle dopasowana bielizna, odznaczająca się pod sukienką może zrujnować nasz wygląd. Jeśli planujesz założyć obcisłą sukienkę, postaw na bezszwowe majtki i dopasowany biustonosz, bez ramiączek.