Czy można żyć 150 lat? Tak! Naukowcy podpowiadają, jakie warunki trzeba spełnić!

Katarzyna
Newsy
28.06.2021 7:57
Czy można żyć 150 lat? Tak! Naukowcy podpowiadają, jakie warunki trzeba spełnić!

Dziś dożycie do 100 lat jest niemałym wyczynem. Naukowcy uważają jednak, że można żyć nawet 150 lat. Jak to zrobić? Wystarczy spełnić 3 warunki!

Zdjęcie Czy można żyć 150 lat? Tak! Naukowcy podpowiadają, jakie warunki trzeba spełnić! #1

Statystyki i rekordziści

Statystyki GUS mówią, że średnia długość życia wśród kobiet wynosi około 81 lat, a u mężczyzn 71 lat. Zdarzają się osoby, które żyją więcej lat i dożywają sędziwego wieku. Rekordzistką jest w tym temacie Francuzka, która dożyła 122 lat, jednak zmarła w 1997 roku.

Obecnie najstarszą żyjącą osobą jest Japonka Kane Tanaka (118 lat) i Hiszpan Saturnino de la Fuente García (112 lat). Przeżycie takiego wieku to dla niektórych marzenie, jednak tylko nielicznym udaje się osiągnąć taki wiek.

Zdanie naukowców

Okazuje się jednak, że 122 lata, to wcale nie imponujący wiek w rozumieniu naukowców. Według nich człowiek byłby w stanie dożyć nawet 150 lat. Takie wnioski wyciągnęli naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Rosji i Singapuru. Badali oni bowiem liczbę krwinek oraz kroków, jakie badanie osoby robiły codziennie.

Udział w badaniu wzięło około 70 tys. osób w wieku do 85 lat. Na podstawie zebranych  danych doszli oni do wniosku, że na poziom krwinek wpływa ilość stresujących sytuacji oraz ilość wykonanych kroków. Wraz z wiekiem natomiast regeneracja organizmu wydłuża się, a całkiem traci on taką możliwość w wieku 150 lat.

Dla nas dożycie takie go wieku to raczej abstrakcja, według naukowców jednak jest to osiągalna liczba. Trzeba jednak stosować się do trzech poniższych zasad, aby osiągnąć taki wiek. 

Dobre geny

Na długość naszego życia wpływają oczywiście nasze geny. Jeśli posiadamy dobre geny, to jesteśmy w stanie w połączeniu z innymi warunkami dożyć nawet 150 lat. Niestety wpływu na nasze geny nie mamy, więc trzeba zastosować poniższe warunki, aby dłużej cieszyć się zdrowiem i witalnością.

Zdrowa dieta i ćwiczenia

Wpływ na nasze życie ma również to, jak się odżywiamy oraz czy uprawiamy sport. Zdrowe jedzenie, zbilansowana dieta oraz ograniczenie niektórych produktów jest w stanie sprawić, że nasz organizm nie będzie się tak szybko starzał i dłużej będzie w stanie się regenerować.

Warto więc uprawiać sport oraz prowadzić aktywny tryb życia. Dzięki temu nasz organizm będzie w pełni sił oraz lepiej będzie sobie radził z chorobami czy innymi sytuacjami. Według naukowców aktywny tryb życia oraz zdrowa dieta może wydłużyć życie nawet o 15 lat.

Zdjęcie Czy można żyć 150 lat? Tak! Naukowcy podpowiadają, jakie warunki trzeba spełnić! #2

Rozwój medycyny

Ostatni warunek, który spowoduje, że będziemy mogli dożyć nawet 150 lat to rozwój medycyny i nauki. Dzięki rozwojowi tych dziedzin i poszerzeniu wiedzy na temat procesu starzenia się będziemy w stanie wynaleźć leki czy terapie, które zapewnią dobre zdrowie osobom w starszym wieku.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną