Jak się ubrać na wesele? Poznaj kilka porad, aby uniknąć wpadki!

Elżbieta

Uroda

21.06.2019 15:33

Jak się ubrać na wesele? Poznaj kilka porad, aby uniknąć wpadki!

Idąc na wesele chcemy wyglądać jak najlepiej, mamy świadomość obecności fotografa i kamerzysty. Cała rodzina latami będzie przeglądać zdjęcia, na których zostanie uwieczniona nasza stylizacja. Co wypada ubrać? Sprawdź nasze rady.

Moda pozwala nam ubierać już praktycznie wszystko, sukienki, spodnie, kombinezony, każdy wybiera to w czym się najlepiej czuje. Ważną rolę w naszym stroju powinna odgrywać pora roku w której odbywa się przyjęcie. To co ubierzemy zimą, niekoniecznie będzie dla nas wygodne latem.

Wesele latem

Idąc w lecie na wesele trzeba mieć na uwadze temperaturę powietrza, jednak kiczem jest ubieranie krótkich sukienek ledwo sięgających kolan. Zwiewne i wygodne mogą być również sukienki maxi i to one skradły serce wielu stylistów w tym roku. Takie sukienki wyglądają kobieco, romantycznie i elegancko. Mini zostawmy sobie na plażę.

Stylizacja po 40-stce

Dojrzałe kobiety nie powinny ubierać się krzykliwie, a elegancko. W takim wieku, aby się nie postarzać, warto unikać ciemnych kolorów. Pamiętajmy, że mankamenty w sylwetce można ukryć przy pomocy modelującej bielizny. Ważną rolę w stylizacji odgrywa też biżuteria i dodatki.

Spodnie na wesele?

To bardzo świeże spojrzenie na modę. Z całą pewnością jeśli dobrze je skomponujemy to olśnimy pozostałych elegancją i stylem, a do tego odwagą! Spodnie można zestawić z koszulą i sandałami na wysokim obcasie. Oficjalny wygląd można zredukować dodatkami takimi jak długie kolczyki czy szeroki pasek.

Jeśli jesteśmy wysokie i szczupłe to kombinezon będzie na nas też świetnie wyglądać, niskim kobietom będzie skracał nogi.

Trendy 2019

W tym roku na topie są sukienki w kolorach brudnego różu i fioletu. Bardzo popularne są różnego rodzaju wiązania i zapięcia na plecach, podczas gdy przód sukienki jest stonowany.

Odradza się noszenia białego koloru idąc na przyjęcie jako gość weselny, jest on dedykowany pannie młodej, niepotrzebnie będziemy zwracać na siebie uwagę. Jest to zwykły faux pas.