Będziesz gościem na weselu? Nigdy nie popełniaj tych błędów!

Będziesz gościem na weselu? Nigdy nie popełniaj tych błędów!

Wiosna i lato to sezon ślubów. Warto więc przypomnieć sobie najważniejsze zasady weselnego savoir-vivre’u. Zapamiętaj te zasady, aby uniknąć wpadki i nie zrobić złego wrażenia na młodej parze i innych gościach.

Zdjęcie Będziesz gościem na weselu? Nigdy nie popełniaj tych błędów! #1

Dokładnie przeczytaj zaproszenie

Na zaproszeniu widnieje wiele informacji, z którymi warto się zapoznać. Często pojawia się tam na przykład rodzaj prezentu, jaki preferują młodzi. Na przykład wierszyk, który informuje o tym, że para młoda woli dostać pieniądze.

Jeśli na zaproszeniu widnieje informacja jedynie o ślubie, to prawdopodobnie zaproszeni jesteście tylko na tę uroczystość. Nie wypada dopytywać pary młodej, czy możecie przyjść też na wesele.

Należy też pamiętać o dacie, do której powinniśmy potwierdzić swoje przybycie. Jest to ważna informacja dla nowożeńców.

Jeśli na zaproszeniu widnieje tylko twoje imię i nazwisko, nie dopytuj o możliwość przyjścia z osobą towarzyszącą. Jeśli jesteś rodzicem, a dzieci nie są wymienione w zaproszeniu - to jasna sugestia, że jesteś zaproszona bez dzieci.Ślub w kościele

Jeśli decydujesz się na pójście na uroczystość zaślubin w kościele - nie stój na zewnątrz. Nie wypada stać pod kościołem w trakcie przysięgi. Wyjątkiem są rzecz jasna rodzice z małymi dziećmi, którzy czasem z powodu płaczu dziecka muszą wyjść z kościoła.

Dużą wpadką jest też spóźnienie się na tak ważną ceremonię.

Składanie życzeń

Ważną zasadą jest kolejność składania życzeń. Jeśli jesteś dalszą rodziną lub przyjacielem, ustaw się na końcu. Jako pierwsi życzenia składają świadkowie i rodzice. Potem rodzina, dalsza rodzina, a na końcu znajomi.

Składając życzenia pamiętaj o tym, aby najpierw złożyć je pannie młodej.

Robienie zdjęć

Zdjęcie Będziesz gościem na weselu? Nigdy nie popełniaj tych błędów! #2

W tych czasach mamy tendencję do fotografowania wszystkiego. Na weselu lepiej się od tego powstrzymać. Jak najbardziej możesz robić sobie selfie wraz z parą młodą, czy innymi gośćmi. Pamiętaj jednak, aby nie fotografować, ani nie nagrywać tańczących ludzi bez ich pozwolenia! Jest to niegrzeczne i psuje zabawę.

Warto też powstrzymać się od ciągłego siedzenia na telefonie, a już na pewno nie trzymać go na weselnym stole.

Ubiór

Dziś w tej kwestii istnieją właściwie tylko dwie zasady. Po pierwsze, strój powinien być wyjściowy, elegancki. Czy będzie to sukienka, czy spodnie, nie ma znaczenia. Ważne, aby nie był to ubiór, w którym wychodzimy na spotkanie ze znajomymi w pubie. Drugą, ważną zasadą jest umiar. Postaraj się nie ubierać balowej sukni, aby to panna młoda wyglądała wyjątkowo. Przemyśl też kolor - kolor biały i jego odcienie zarezerwowane są dla panny młodej.
Uważaj na alkohol

Na weselach pijemy dużo. To normalna sprawa. Nie należy jednak przesadzać. Potykanie się na parkiecie, wymiotowanie, czy osuwanie się na krześle goście i para młoda zapamiętają na długo.

Agnieszka

Polecane