Ewa Chodakowska będzie walczyć z otyłością u najmłodszych

Ewa Chodakowska będzie walczyć z otyłością u najmłodszych

Nadwaga i otyłość szkodzą zdrowiu i mogą przyczyniać się do wielu chorób. Ewa Chodakowska, polska trenerka fitness, której programy treningowe zmieniły życie mnóstwa osób, ma nowa misję. Chce wyrabiać zdrowe nawyki i walczyć z otyłością już u najmłodszych.

https://www.instagram.com/p/CPqPbvBn6B7dS4UwhLZp7UXvtuIhh1UG6iQXDg0/

Nowa kampania Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska jedna z najbardziej znanych polskich trenerek i influencerek, każdego dnia mobilizuje tysiące osób do zmiany trybu życia. Dzięki niej wielu Polaków zadbało o swoje zdrowie, walcząc z nadwagą i otyłością. Dla mnóstwa kobiet i mężczyzn, jest wzorem i inspiracją do tego, aby coś w sobie zmienić.

Otyłość dzieci w Polsce

Ze statystyk WHO i HBSC wynika, że dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie. W ostatnim czasie sytuację dodatkowo pogorszyła pandemia koronawirusa. Obostrzenia z nią związane, konieczność pozostawania w domu i nauki zdalnej, dostępność wysoko przetworzonej, kalorycznej żywności wpłynęły na to, że dzieci coraz bardziej przybierają na wadze.

Przez to są mało aktywne, mają problemy z koncentracją i uwagą, są senne i zmęczone. Z ankiet przeprowadzonych przez Ewę Chodakowską wynika, że „przeważająca część dzieci i młodzieży cierpi na nadwagę lub otyłość, a 46% nie uprawia żadnego sportu”.

Walka z otyłością już u najmłodszych

Ewa Chodakowska zauważyła, że wiele kobiet, które przeszły z nią spektakularne metamorfozy są mamami. Chciały one pomóc i zadbać o zdrowie swoich dzieci, dlatego wielokrotnie pytały Ewę o możliwość wprowadzenia działań aktywizujących dla dzieci.

Z tego powodu znana trenerka ma nową misję. Chce wyrabiać zdrowe nawyki i walczyć z otyłością u dzieci. Według niej „pora rozruszać młode pokolenie i zadbać o zdrowie najmłodszych”.

Jako Ciocia Choda, ćwicząc w towarzystwie animowanych postaci, chce zachęcać dzieci do ruchu. Jej celem jest pokazanie najmłodszym, że ćwiczenia i zdrowa dieta mogą być także świetną zabawą. Oprócz tego wspólnie z Purella Superfoods i naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Ewa Chodakowska przygotowała zdrowe i dietetyczne przekąski dla dzieci.

Już od 1 czerwca, czyli Dnia Dziecka, wszystko to zostało bezpłatnie udostępnione na platformie treningowej BeActiveTV.

 

Patrycja

Polecane