Mity na temat włosów. Sprawdź, co nie jest prawdą i przestań w to wierzyć!

Mity na temat włosów. Sprawdź, co nie jest prawdą i przestań w to wierzyć!

Mitów na temat pielęgnacji włosów jest wiele i często wierzy w nie wiele osób. W tym artykule podpowiemy ci jednak, co nie jest prawdą i w co nie powinnaś wierzyć.

Zdjęcie Mity na temat włosów. Sprawdź, co nie jest prawdą i przestań w to wierzyć! #1

Lśniące, gęste i długie włosy to marzenie wielu kobiet. Aby osiągnąć taki efekt, staramy się odpowiednio je pielęgnować, dbać o nie oraz stosować różne kuracje czy kosmetyki. Nie mają wykształcenia trychologicznego, bazujemy na informacjach wyczytanych z sieci. Internet to skarbnica wiedzy, jednak nie wszystkie informacje tam podane, są prawdziwe. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się które zagadnienia na temat włosów są mitem i nie warto w nie wierzyć.

1) Podcinanie końcówek sprawia, że włosy szybciej rosną

To założenie jest chyba najbardziej znane w kwestii dbania o włosy. Według niego, dzięki regularnym podcinaniu końcówek włosów, będą one szybciej rosnąć oraz będą gęściejsze. Jest to jednak mit, ponieważ włos rośnie od głowy, a więc podcięcie jego końcówki nic nie da. Co prawda może ono wizualnie poprawić wygląd włosa, jednak nie sprawi, że będzie on szybciej rósł. Podcinając końcówki, obcinamy rozdwojone czy pokruszone włosy, co sprawia, że optycznie wyglądają one lepiej. Styliści fryzur doradzają, aby włosy podcinać co około 3 miesiące, co sprawi, że pozbędziesz się pokruszonych końcówek.

2) Tłustą skórę głowy należy lekko przesuszać

Osoby, które zmagają się z przetłuszczaniem się włosów, często słyszą radę, aby w takim wypadku skórę głowy lekko przesuszyć. Okazuje się jednak, że nadmierne wydzielanie serum przez skórę ma na celu właśnie jej nawilżenie. Suszenie włosów gorącym strumieniem powietrzem, częsta ich stylizacja na gorąco czy używanie kosmetyków z mocnymi detergentami, powoduje, że skóra głowy staje się przesuszona. Organizm radzi sobie z tym w ten sposób, że sam wytwarza dodatkowe serum. Zamiast przesuszać skórę głowy lepiej zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. W tym celu możesz zastosować różne wcierki do włosów lub częściej jej olejować.

Zdjęcie Mity na temat włosów. Sprawdź, co nie jest prawdą i przestań w to wierzyć! #2

3) Dużo odzywki daje lepsze efekty

Nie zawsze więcej, znaczy lepiej. Ta zasada sprawdza się również w przypadku odżywek do włosów. Nie zawsze nałożenie większej ilości odżywki spowoduje, że włosy będą piękne i nawilżone. Wręcz przeciwnie, zbyt duża ilość kosmetyku może sprawić, że włosy będą wyglądały na oklapnięte i przetłuszczone, a dodatkowo mogą się też plątać lub puszyć. Rodzaj odżywki należy też dobrać do rodzaju włosów, ponieważ dopiero wtedy uzyskasz zamierzony efekt.

4) Do farbowania lepiej wybrać hennę niż farbę

Koloryzowanie włosów stało się coraz modniejsze, a więc i w tym temacie zrodziło się kilka mitów. Największy z nich mówi, że lepiej koloryzować włosy henną, a nie farbą, ponieważ mocno niszczy ona włosy oraz w swoim składzie ma wiele składników chemicznych. Henna natomiast zawiera w sobie wiele cennych składników mineralnych, ale jest też mieszanką ziół, które mogą doprowadzić do przesuszenia się włosów. Zioła mogą też uczulać, a dodatkowo wybór koloru w przypadku henny jest bardzo ograniczony. Farbowanie włosów ogólnie jest procesem, który bardzo je wysusza i niszczy, dlatego najlepiej jest w ogóle z niego zrezygnować.

Zdjęcie Mity na temat włosów. Sprawdź, co nie jest prawdą i przestań w to wierzyć! #3

5) Przedłużanie sprawia, że naturalne włosy się niszczą

Coraz więcej osób decyduje się również na zabieg przedłużania włosów , a w Internecie można informacje, jakoby zabieg ten miał je bardzo niszczyć. Technik przedłużania włosów jest wiele, a dziś oferowane metody są bezpieczne dla naturalnych włosów. Odpowiednie założenie sztucznych włosów i ich pielęgnowanie powoduje, że wyglądają one naturalnie i nie są „ciężarem” dla naturalnych włosów. Ich przyczepienie w żaden sposób nie niszczy też włosów ani nie osłabia ich struktury.

Katarzyna

Polecane