Fakty i mity na temat pielęgnacji włosów

Fakty i mity na temat pielęgnacji włosów

Często słyszymy o różnych, czasem dziwnych sposobach pielęgnacji włosów. Zobacz weryfikację, które z nich są prawdziwe.

Zdjęcie Fakty i mity na temat pielęgnacji włosów #1
źródło: food.ndtv.com

1. Brudne włosy układa się lepiej.

PRAWDA

Przed wielką imprezą nic nie odpręży lepiej niż ciepły prysznic i świeżo umyte, pachnące włosy. Jednak wiele fryzjerek przyznaje, że włosy umyte dzień wcześniej znacznie lepiej będą się układały. Nie będą aż tak śliskie i dłużej utrzyma się na nich nowa fryzura, zwłaszcza jeśli planujemy warkocze i plecionki.Wszystko zależy od fryzury jaką chcemy otrzymać. -Jeśli chcesz zakręcić loki, umyj włosy dzień wcześniej, jeśli natomiast zależy ci na prostych, opadających włosach możesz myć je nawet przed imprezą.

2. Wyrwij jeden siwy włos, a trzy kolejne wyrosną na jego miejsce.

FAŁSZ

Możecie być spokojne - to plotka. Nie możemy dodać sobie mieszków włosowych na głowie, więc wyrywając włos z jednego mieszka na pewno nie wyrośnie nam z niego kilka kolejnych siwych włosów.

Nie oznacza to też jednak, że możemy wyrywać siwe włosy. Wyrywając włos możemy spowodować, że z tego samego mieszka nigdy więcej nie wyrośnie nowy włos. Jeśli siwy kosmyk bardzo ci przeszkadza i musisz się go pozbyć obetnij go tuż przy skórze

3. Cytryna rozjaśni włosy.

PRAWDA

Jest to jeden z najsilniejszych naturalnych utleniaczy. Cytryna ma kwasy, które pod ciepłem słońca otwierają łuski włosa i rozjaśnia się jego kolor.

Minusem rozjaśniania włosów w taki sposób jest to, że mogą być one później matowe, wysuszone, a także mogą łatwiej się splątywać. Użycie balsamu chroniącego włosy przed słońcem będzie raczej niewystarczające. Przemyśl więc, czy pogorszona kondycja włosów jest warta troszkę jaśniejszego tonu.

4. Zmieniaj często szampon i odżywkę.

FAŁSZ

Chodzą plotki, że włosy przyzwyczajają się do kosmetyków i po czasie przestają na nie reagować. Zanim jednak porzucisz swoje ulubione kosmetyki przeczytaj dalsze uwagi.

Włosy nie mogą wyczuć różnicy między markami kosmetyków. Dlatego nie ma możliwości, aby przestały reagować na jakiś kosmetyk. Jeśli używasz różnych kosmetyków do stylizacji i często chodzisz na basen raz na jakiś czas umyj włosy szamponem oczyszczającym. Częste zmienianie produktów niekoniecznie spowoduje, że twoje włosy będą lepiej wyglądać.

5. Na koniec spłucz włosy zimnym strumieniem.

PRAWDA

Na koniec mycia wszystkie spłukujemy włosy chłodną wodą. Czy warto? - Warto. Spłukując je zimnym strumieniem zamykamy łuski włosa. Dzięki temu włosy są miękkie i lśniące. Pamiętaj tylko, żeby po wysuszeniu włosów również chwilę podmuchać na nie zimnym powietrzem.

6. Czesanie włosów szczotką z naturalnego włosia poprawia ich kondycję.

FAŁSZ

Nasze babcie w młodości przed pójściem spać długo szczotkowały swoje włosy. Robiły to z nadzieją "wyszczotkowania" brudów i usunięcia sebum. Okazuje się jednak, że szczotkowanie włosów nie tylko nie usunie zanieczyszczeń, ale spowoduje szybsze wydzielanie serum, przez podrażnienie cebulek.

7. Obcinanie włosów sprawi, że urosną mocniejsze i bardziej lśniące

FAŁSZ

Obcinając włosy możesz spowodować, że będą wyglądały na gęstsze, ale nie spowoduje to, że urosną szybciej i będą bardziej gęste. Włosy rosną średnio centymetr miesięcznie, niezależnie od tego jak często je obcinasz. Podcinaj włosy raz na 2-3 miesiące, żeby zachować ich zdrowy wygląd.

źródło: gazeta.pl

true

Polecane