Mity związane z włosami, w które wciąż wierzymy!

Agnieszka

Uroda

31.07.2017 16:55

Mity związane z włosami, w które wciąż wierzymy!

Włosy dla kobiety są bardzo ważnym elementem jej zewnętrznego wyglądu. Staramy się więc o nie dbać. Niestety, skupianie się na włosach jest również powodem powstawania wielu mitów na ich temat. Dzisiaj obalimy kilka najpopularniejszych.

#Długotrwałe czesanie włosów

Często w filmach możemy zobaczyć sceny, w których kobiety czeszą swoje włosy bardzo długo. Prawdą jest jednak, że takie czesanie osłabia włosy i prowadzi do ich przetłuszczania. Włosy należy czesać tylko wtedy, kiedy są one splątane.

Zdjęcie Mity związane z włosami, w które wciąż wierzymy! #1
Źródło: http://odzywkadowlosow.info/ten-trik-ulatwi-ci-czesanie-wlosow-wszystkie-wlosomaniaczki-go-znaja/

#Wyrywanie siwych włosów

Często od starszych kobiet słyszymy, że nie należy wyrywać siwego włosa, ponieważ na jego miejsce wyrosną dwa następne. Prawda jest taka, że nie ma to wpływu na wyrastanie siwych włosów. Jeśli siwiejesz wyrosną one tak czy siak.

#Najbardziej niszczy włosy farbowanie

Przemysł kosmetyczny na tyle udoskonalił składy farb, że farbowanie nie jest aż tak szkodliwe dla włosów jak kiedyś. O wiele bardziej szkodliwe jest rozjaśnianie.

#Podcinanie końcówek

Wiele osób wciąż wierzy, że podcinanie końcówek sprawia, że włosy rosną szybciej. Jest to oczywisty mit. Świeżo obcięte końce po prostu nie łamią się, co daje wrażenie szybszego porostu.

Zdjęcie Mity związane z włosami, w które wciąż wierzymy! #2
Źródło: http://pielegnacjawlosow.pl/czy-regularne-podcinanie-wzmacnia-wlosy/

#Suszenie włosów jest szkodliwe

Suszenie włosów nie jest aż tak szkodliwe jak może się wydawać. W rzeczywistości, kiedy włosy pozostają długo mokre jest to dla nich jeszcze gorsze niż powietrze suszarki. Warto więc dać włosom wyschnąć samodzielnie w połowie, a następnie wysuszyć włosy do końca suszarka.

#Kosmetyki

Żaden kosmetyk nie jest w stanie skleić rozdwojonych końcówek, ani sprawić, że nasze włosy staną się grubsze i bardziej gęste. W większości przypadków jest to jedynie złudzenie optyczne.