Skąd bierze się przebarwiona skóra twarzy? Poznaj główne powody!

Skąd bierze się przebarwiona skóra twarzy? Poznaj główne powody!

Przebarwienia na twarzy mogą być efektem wielu zewnętrznych i wewnętrznych czynników i ciężko jest określić, który akurat u nas wystąpił. Problem ten jest jednak bardzo niekomfortowy i wpływa na naszą samoocenę. Warto zatem poznać główne powody występowania przebarwień i jak najszybciej reagować!

Zdjęcie Skąd bierze się przebarwiona skóra twarzy? Poznaj główne powody! #1

Trądzik

Podrażniona skóra po trądziku jest bardzo łatwym celem dla promieni słonecznych. Przez to też bardzo łatwo dochodzi do przebarwień skórnych. Pojawiają się ciemne i brązowe plamy, które u niektórych mogą być bardzo widoczne. Dodatkowo należy uważać, aby unikać kontaktu z podrażnioną skórą. Przebarwienia również mogą być efektem działania bakterii, które przenosimy poprzez dotyk.

Sztuczne oświetlenie

Światło powoduje większą produkcję melaniny, mającej wpływ na pigmentację naszej skóry. Sztuczne światło również ma w tym swój udział, a więc warto pamiętać o nakładaniu kremów, które ochronią nas przed niekorzystnym działaniem.

Promienie słoneczne

Słońce stanowi najczęstszy powód występowania przebarwień. Tak samo, jak sztuczne oświetlenie, promienie słoneczne również zwiększają produkcję melaniny. Dodatkowo mogą wchodzić w reakcję z innymi czynnikami powodującymi przebarwienia, co zwiększa szanse na wystąpienie plam. Należy zatem stosować wszelkie produkty chroniące przed promieniami słonecznymi – nie tylko w przypadku spędzania czasu na plaży.

Zdjęcie Skąd bierze się przebarwiona skóra twarzy? Poznaj główne powody! #2

Dieta

Brak niektórych składników odżywczych może objawić się właśnie poprzez przebarwienia na twarzy. Odpowiednia dieta jest bardzo ważna nie tylko dla naszego wyglądu zewnętrznego, ale również zdrowia. Warto zatem zawsze pamiętać o regularnych posiłkach oraz odpowiednich produktach, które dostarczą nam wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Hormony

Zmiany w równowadze hormonalnej spowodowane przez niektóre leki również mogą być źródłem przebarwień. Szczególnie jeśli jesteśmy narażeni na długie działanie promieni słonecznych. W takim przypadku należy skontaktować się z dermatologiem oraz wykonać niezbędne badania.

Zdjęcie Skąd bierze się przebarwiona skóra twarzy? Poznaj główne powody! #3

Jak pozbyć się przebarwień?

Ogórek

Maseczka z ogórka działa cuda! Przede wszystkim doskonale nawilża skórę, a w połączeniu z sokiem z cytryny idealnie wyrównuje koloryt skóry. Wystarczy, że na tarce zetrzemy część ogórka i wymieszamy z sokiem. Taką mieszankę nakładamy na twarz i czekamy 10-15 minut. Następnie nanieś krem na przebarwienia i gotowe.

Cytryna

Jedyne co wystarczy, to namoczyć wacik kosmetyczny sokiem z cytryny i przetrzeć nim twarz. Należy jednak uważać na brwi oraz włosy wokół twarzy, aby ich nie rozjaśnić. Taki zabieg powtarzaj rano i wieczorem.

Soda oczyszczona

Produkt ten doskonale zwalcza przebarwienia, a więc wystarczy, że wymieszamy sodę z wodą (1:1) i dokładnie wymieszamy. Taką mieszankę nakładamy na twarz i czekamy około 10 minut. W tym czasie można roznosić mieszankę na twarzy przy użyciu zaokrąglonych ruchów.

Emila

Polecane