Dom

Cukier wanilinowy odstrasza komary! Sprawdź, jak go stosować

Elżbieta

June 26, 2019, 4:32 p.m.

Cukier wanilinowy odstrasza komary! Sprawdź, jak go stosować

Lato to sezon na komary, przez brak mroźnej zimy atakują teraz plagami. Każdy z nas uwielbia przesiadywać letnimi wieczorami na powietrzu, jednak komary potrafią uprzykrzyć nam życie. Czy znasz domowy sposób na odstraszenie tych owadów?

Zdjęcie Cukier wanilinowy odstrasza komary! Sprawdź, jak go stosować2 #1

Cukier wanilinowy

Praktycznie każdy posiada go w domu. Jest to najtańszy z domowych sposobów na odstraszanie komarów. Torebka cukru kosztuje kilkanaście groszy. Obsyp cukrem miejsce, w którym przebywasz, równie skuteczne będzie wysypanie go na talerzyk i trzymanie blisko siebie, jego aromat odstraszy te krwiożercze owady. Będą trzymać się z daleka tak długo, póki aromat będzie się uwalniał.

Do odstraszenia komarów może posłużyć nam także olejek waniliowy, działa na tej samej zasadzie, ma bardzo intensywny zapach. Możesz nim posmarować ciało, bądź skropić miejsce, w którym siedzisz. Pamiętaj, aby wysmarowanej nim skóry nie wystawiać na słońce, możesz nabawić się plam.

Cukier wygrywa w tym pojedynku, jest tańszy i nie zostawi tłustych śladów na skórze i ubraniach a do tego dłużej unosi się jego zapach.

Zdjęcie Cukier wanilinowy odstrasza komary! Sprawdź, jak go stosować2 #2

Sposób Ci się spodobał? Sprawdź, jak jeszcze możesz go wykorzystać:

  • Jeśli lubisz spać przy otwartym oknie, postaw pojemnik z cukrem na szafce nocnej, żaden komar nie przerwie Ci snu, a do tego zaśniesz przy ładnym zapachu.
  • Jeśli posiadasz w domu kominek eteryczny, to wlej do niego olejek bądź nasyp cukru. Aromat będzie unosił się jeszcze dłużej.
  • Paląc świeczki, również możesz obsypać wosk cukrem.
  • Nasyp cukru do doniczek na balkonie, będziesz mógł cieszyć się wieczorami wolnymi od komarów.
  • Gdy wietrzysz mieszkanie wieczorem, przy oknach zostaw pojemniczki z cukrem, żaden komar nie wleci do mieszkania.
  • Wychodząc do znajomych na grilla, wsyp do woreczka siatkowego cukru i schowaj do kieszeni.