Papierowa torba - 5 pomysłów na jej wykorzystanie

Katarzyna

Newsy

27.05.2021 18:05

Papierowa torba - 5 pomysłów na jej wykorzystanie

Żyjemy w czasach kiedy bycie eko jest modne. Podpowiadamy więc, jak inaczej można wykorzystać papierową torbę po zakupach.

Zdjęcie Papierowa torba - 5 pomysłów na jej wykorzystanie #1

Troska o środowisko

Dziś coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą. Rezygnujemy z plastikowych pojemników czy sztućców. Na zakupy zabieramy swoje torby, a zamiast samochodu wybieramy rower lub dłuższe spacery. Staramy się nie marnować jedzenia lub kupować go po prostu mniej. Podczas kupowania zakupów nie zawsze mamy ze sobą torbę, w którą można je schować i donieść do domu. Większość sklepów również przejmuje się środowiskiem i stawia na ekologiczne rozwiązania w tej kwestii. Zamiast jednorazowych toreb foliowych w większości można zakupić papierowe torby. Co jednak z nią zrobić, gdy wypakujemy już zakupy w domu? Podpowiadamy!

1) Torba na kolejne zakupy

Najprościej jest wykorzystać taką torbę na kolejne zakupy. Zamiast kupować drugą taką samą w sklepie, lepiej wykorzystać tą, którą już mamy. Jeśli idziemy z domu na zakupy, to żaden problem, aby wziąć ją ze sobą. Dzięki temu zaoszczędzimy i zadbamy o środowisko. Jeśli nic nam się w takiej torbie nie rozleje, to śmiało możemy ją wykorzystać nawet kilkukrotnie. Jest ona  wytrzymała i duża, więc można do niej zapakować spore zakupy.

Zdjęcie Papierowa torba - 5 pomysłów na jej wykorzystanie #2

2) Na grzyby

Torba na zakupy z papieru jest też dobrym rozwiązaniem dla grzybiarzy. Zamiast nosić ze sobą ciężkie wiadro czy foliową torbę lepiej zabrać ze sobą papierową torbę. Jest lżejsza, a przechowywane w niej grzyby będą mogły oddychać, gdyż papier przepuszcza powietrze. Po powrocie do domu nie musimy ich też przesypywać, jeśli mamy zamiar później zabrać się za ich oczyszczanie. Leżąc w papierowej torbie, nie stracą swego smaku czy zapachu ani również się nie zaparzą.

3) Chlebak

Papierową torbę można też wykorzystać jako chlebak. Pozwala na przepływ powietrza, więc chleb tak szybko nie sczerstwieje. Przepuszcza też wilgoć, więc chleb dłużej będzie świeży i miękki. W przeciwieństwie do foliowego worka papierowa torba sprawia, że pieczywo tak szybko nie zacznie pleśnieć.

4) Przyśpieszacz dojrzewania

Papierowa torba sprawdzi się również jako przyśpieszacz dojrzewania. Jeśli kupiliśmy w sklepie banany czy awokado, które nie jest jeszcze dojrzałe, to możemy przyśpieszyć ten proces. Wystarczy do papierowej torby wsadzić niedojrzałe owoce i umieścić je na blacie. Dodatkowo można do niej włożyć również jabłko, które dzięki wydzielanemu etylenu przyspieszy proces dojrzewania innych owoców.

Zdjęcie Papierowa torba - 5 pomysłów na jej wykorzystanie #3

5) Organizer

Papierowa torba to również świetny organizer. Zamiast pakować różne przedmioty w plastikowe i sztywne pudła, które zajmują miejsce, lepiej umieścić jej w papierowej torbie. Nie zatrzymuje ona wilgoci, więc świetnie sprawdzi się jako organizer na sezonowe ubrania, czapki czy szaliki. Można na niej opisać, co znajduje się w środku, a więc później łatwiej będzie nam znaleźć daną rzecz.