Torebki po herbacie – zamiast wyrzucać do kosza, wykorzystaj je na wiele ciekawych sposobów!

Torebki po herbacie – zamiast wyrzucać do kosza, wykorzystaj je na wiele ciekawych sposobów!

Zazwyczaj torebki po herbacie trafiają prosto do kosza, jako że jesteśmy przekonani, że do niczego już nam się więcej nie przydadzą. W rzeczywistości można je wykorzystać na wiele ciekawych sposobów, co pomoże nam zaoszczędzić niejeden grosz. Co więcej, zachęca nas to do zapoznaniem się z wykorzystywaniem innych rzeczy codziennego użytku, a jest tego naprawdę wiele. Skupmy się jednak na torebkach po herbacie. W jaki sposób można je wykorzystać w swoim domu?

Zdjęcie Torebki po herbacie – zamiast wyrzucać do kosza, wykorzystaj je na wiele ciekawych sposobów! #1

Dla lepszego zapachu

Pewnie większość z was natknęła się na technikę wkładania torebki po herbacie do buta, aby usunąć nieprzyjemny zapach. Co natomiast z innymi miejscami, w których znajdują się zapachy niemiłe dla nosa? Taką torebkę również możemy umieścić w szafie lub lodówce. Zadziała tak samo, a my będziemy mogli cieszyć się świeżym zapachem.

W jaki sposób herbata pochłania zapach? Zużyta herbata, kiedy już wyschnie, zaczyna wykazywać właściwości absorbujące. Ma zatem takie samo działanie, co soda oczyszczona.

Do roślin

Ostygnięta i wysuszona torebka po herbacie stanowi idealny nawóz dla roślin. Wystarczy rozerwać woreczek i zawartość wsypać do doniczek lub ogródka (jeśli posiadamy). Gleba stanie się odżywiona, a nasze rośliny będą pięły się ku gorze.

Uwaga: herbata wysypana z torebki koniecznie musi być ostygnięta i sucha, jeśli chcemy wykorzystać ją do domowych roślinek. W innym przypadku istnieje ryzyko rozwinięcia się grzyba.

Piękna skóra i twarz

Torebki po herbacie są idealnym sposobem, aby pozbyć się niechcianych worków pod oczami oraz obrzęków. Co więcej, idealnie wpływają na zapalenie, opuchliznę oraz ukąszenia komarów. Najlepiej, kiedy torebki są dobrze ostygnięte. Aby jednak nie czekać na zaparzenie herbaty i ostygniecie torebki specjalnie po to, aby przyłożyć do skóry, to wystarczy systematycznie odstawiać je w suche miejsce i sięgać po nie, kiedy jest taka potrzeba.

Kolejne przygotowanie herbaty

Nie każdy lubi mocną herbatę, a więc pilnuje, aby w miarę odpowiednim momencie wyciągnąć torebkę z herbaty. Jest na to inny sposób. Zwyczajnie zaparz herbatę i odczekaj chwilę. Następnie z tej samej torebki przygotuj kolejną herbatę, która będzie już znacznie słabsza. Co zrobić z tą pierwszą? Możesz oddać ją komuś, kto lubi mocne smaki lub wykorzystać ją na inne sposoby, które są opisane poniżej.

Zdjęcie Torebki po herbacie – zamiast wyrzucać do kosza, wykorzystaj je na wiele ciekawych sposobów! #2

Aromat do pomieszczeń

Jedyne, co musimy przygotować, to napar z herbaty i dołączyć je do kadzidełek lub aromatów. W ten sposób pomieszczenia w naszym domu będą odświeżone, ładnie pachnące, a co więcej, herbata stanowi odstraszacz komarów, a więc dodatkowo pozbędziemy się problemu z tymi małymi owadami.

W jakim połączeniu herbata będzie miała najlepszy efekt? Warto opatrzyć się w kadzidełko o zapachu:

  • lawendy
  • cytryny
  • eukaliptusa
  • rozmarynu

Farba

Herbata może być również stosowana jako farba do wszelkich tkanin, których biały kolor już nam się znudził. Daje nam to efekt antycznego brązu, a więc jeśli planujesz zmiany w swoim domu i marzą ci się brązowe dodatki, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe, to wystarczy, że zamoczysz w herbacie firanki, narzuty lub materiałowe serwetki i gotowe.

Od teraz, zamiast wyrzucać do kosza torebki po herbacie, możesz wykorzystać je na wiele sposobów, aby upiększyć dom, zadbać o zdrowie i wygląd oraz usunąć nieprzyjemne zapachy. Czy nie są to zatem wspaniale korzyści?

Emila

Polecane